Wpis z mikrobloga

@ZnamzWidzenia: chcesz sie uczyc robic rwanie od zera, planem gdzie masz rwania na minuty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zacznij najpierw od nauki samego ruchu, ciezar nie ma znaczeni, programowanie nie ma znaczenia. Jak zaczniesz robic ladnie na pustej sztandze, to pojdziesz dalej.

https://youtu.be/rHcyNZ-ind8
https://youtu.be/L6SjuAOjMEk
https://youtu.be/AjfXHe7ZCDw
https://youtu.be/n2t9xkKzATU

Wszystkie sprawdzone materialy, wybierz ten ktory Ci najbardziej lezy
@shdw: dzieki za odpowiedz Mireczku ;) rwanie juz cos robie glownie sprawdzam nagrywajac się i bazujac na filmiku Klokova ktory objaśniał podstawy i ruch, staram sie wylapac błędy które robię . Na pewno spojrze w filmiki ktore wysłałaś. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do samego planu mozesz sie wypowiedzieć?
@ZnamzWidzenia: zacznij trening od 4-5serii po 5-8powtorzen przysiadów rwaniowych (ręka prosta w łokciu, sztanga minimalnie za głowa w górze). To jest żebyś nauczył się ruchu do siadu, zaczął przyzwyczajać nadgarstki i łapał stabilizację. Wolno w dół, szybko w górę. Potem rwanie 5-6serii na wysoko/prosto, czyli bez siadu. Siad mocno utrudnia ćwiczenie i łatwiej przyjąć sztangę na prosto. (Delikatnie ugięte nogi, nie na proste)
Ćwiczenia na rwanie to; ciągi rwaniowe (szeroki chwyt,
@ZnamzWidzenia: Tak jak pisalem wczesniej, narazie nie ma sensu sie przejmowac planem, bo praca nad technika bedzie tak duzo zmieniala w tym na jakim procencie bedziesz bazowal, ze kazdy plan sie poprostu nie bedzie trzymal kupy. Przykladowo to co wyslales, 85%RM. Ale jakiego RM jak Ty jeszcze dobrze rwania nie umiesz zrobic :D
Jezeli uczysz sie top-down, czyli od pasa do ziemi, to na poczatek polecam robienie na kazdym treningu kompleksow
@Paayor: Rwanie na nozyce i pajacyki rwaniowe. Widac ktos sie naczytal albo trenowal pod okiem starej polskiej szkoly ciezarowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZnamzWidzenia: sztanga przy udzie, nie po udzie i nie „odbijasz” biodrem, a delikatnie podrywasz w gore, uzywajac biodra jako punktu podparcia sztangi. Jak poczatkujacy slysza „odbijasz” to konczy sie to zawsze sztanga latajaca na okolo.
Detale, ale wazne zeby na poczatku sobie uswiadomic
@ZnamzWidzenia obczaj sobie na yt Oleksiy Torokhtiy super tłumaczy z angielskimi napisami. Polecam też Zack Telander, zarówno na yt jak na jego patronie ma darmowy plan gpp dla początkujących. Plus dla początkujących nie liczy się plan tylko nauka ruchu, małe ciężary ale poprawna technika. Powodzenia mireczku
@Paayor: ruszam ruszam, dzisiaj wlasnie skonczylem mala przerwe 6tyg w postaci „trojboju dla zabicia czasu”, siadl PR 240 w martwym. Od przyszlego pon. wracam so ciezarow. W dwuboju biedne 111/142, ale za duzo innych aktywnosci ktore chce rozwijac, a gdzie musze byc lekki zebym mogl wiecej jesc i isc szybciej do przodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jej, dziękuję Wam za takie porady i miło mi ze tyle ich dostalem, wybaczcire jeżeli nie odniosę sie do wszystkiego.
@Paayor: część tych cwiczen ktore wypisales staram sie robić na kazdym treningu jako dopełnienie, ciagi zamienilem na ciagi rwaniowe, przed każdym "dniem rwaniowym" staram sie najpierw rwac z bioder i robic przysiady ze sztanga na prostych lokciach. Rozgrzewka na kiju drewnianyn i ruch jak do rwania.
@shdw: na pewno wezme
@shdw: A jak wagowo? Jak lekki jesteś to trochę to jest. Ja w siadach 210dwójką, ale high bar. Teraz mało robię, bo mam problem z linią boczną i nie chce obciążać bocznego i naprężacza.
@Paayor: Aktualnie 83, startuje w 81. Siad mam 180, bo mam strasznie niekorzystne proporcje - dluga noga, dlugi tulow, co konczy sie dosc duza dzwignia na plecy i problem z utrzymaniem pionowej sylwetki w duzych procentach. Kolano ucieka do tylu, dupa do gory, tylna tasma i biodra przejmuja ciezar. Czyli zaprzeczenie tego co jest potrzebne w dwuboju. Ale pracuje nad tym, poprawie sie. Belt squaty do pozygu, do konca 2020 3x
@shdw: ja mam krzywe plecy + garbate, więc lecę do przodu bardzo. Do tego długie łapy, więc każde zabranie zaciągam ręką. Noga raczej standardowo. No technicznie ładnie to nie dźwigam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)