Wpis z mikrobloga

  • 11
W ramach kontynuacji swojego tagu #samolociara , chciałabym dziś napisać swoją opinię na temat kursu, który ukończyłam na platformie e-learningowej IATA.

W kwietniu w ramach wsparcia pracowników branży lotniczej w covidowym kryzysie (no i wiadomo, reklamy...) IATA ogłosiła, że pierwsze 5000 osób, które się do nich zgłosi, uzyska za darmo możliwość zrobienia jednego z 8 kursów na ich platformie e-learningowej. Jedną z tych osób byłam ja ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zastanawiałam się między Aviation Competition Law a Aviation Law - Fundamentals i ostatecznie wybrałam to drugie. Kurs obejmował takie tematy, jak:

1) międzynarodowe konwencje oraz ICAO
2) aneksy do konwencji chicagowskiej
3) bezpieczeństwo w lotnictwie (aviation safety and security),
4) wolności lotnicze (freedoms of the air)
5) odpowiedzialność prawna w międzynarodowym prawie lotniczym

Sam kurs był zrobiony bardzo fajnie - w formie prezentacji, z infografikami, filmikami oraz z załącznikami pdf do pobrania, gdzie było zawarte więcej informacji o danym zagadnieniu. Wszystko wyjaśnione łopatologicznie, z quizami, case studies, oraz podsumowaniami każdego zagadnienia. Sam test końcowy był wielokrotnego wyboru, miał 30 pytań i był limitowany czasowo (godzina). Do zdania testu potrzeba było mieć minimum 70% poprawnych odpowiedzi, a w przypadku niezdania była możliwość drugiego podejścia. Oczywiście zdałam za pierwszym podejściem ;)

Czy poleciłabym ten, czy jakikolwiek inny kurs z IATA? Jak najbardziej. Jedynym minusem są ceny - te są w dolarach i nawet z moimi brytyjskimi zarobkami uważam je za wysokie. Przykładowo, powyższy kurs ma aktualną cenę $75, gdzie imho jest warte $30 max. Także cieszę się, że miałam możliwość ukończenia go za darmo. A przy okazji przydała mi się wiedza z tego kursu, bo aktualnie przerabiam dokładnie te same zagadnienia na uczelni w ramach przedmiotu Avation Ecosystem.

#samolociara #lotnictwo #edukacja #elearning #szkolenia
Pobierz Ag90 - W ramach kontynuacji swojego tagu #samolociara , chciałabym dziś napisać swoją...
źródło: comment_1601244671xdsaakdzrcZ0C7VFmgRCf9.jpg
  • 5
@Ag90: W jaki sposób dostałaś informację i takim kursie? Jesteś na jakiejś liście mailingowej u nich czy inny rodzaj subskrypcji?
polecam podyplomowke z prawa lotniczego na łazarskim


@noise6 Z ciekawości, studiujesz tam? Póki co zaczęłam studia licencjackie w #uk z Aviation Management :)

@kzrr obserwuję IATA na LinkedIn i tam też się dowiedziałam ;)