Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie. Próbuje założyć internet na nowym mieszkaniu i dostarcza go lokalna kablówka, ponoć mają światłowód z prędkością 900mB/s up i dl. Pani ma infolinii powiedziała że nie wydają modemów, router tylko za comiesięczną opłata, można też podłączyć wlasny bez żadnego modemu i podać im numer MAC, wtedy centrala włączy internet na moim urządzeniu. Tylko jak mam podłączyć swój własny router skoro zwykły router ma wejście tylko na kabel Ethernet, podczas gdy w mieszkaniu mam tą śmieszną skrzynkę z wyjściami antenowymi. Od poprzedniego dostawcy dostałem modemorouter Technicolor do którego podłączona była antena i od razu puszczał sieć Wi-Fi, ale teraz gdy szukam modemu z Wi-Fi wyszukuje mi tylko przenośne do LTE. Czy ja źle szukam? Czy w ogóle kabel antenowy nie stłamsi sygnału ze światłowodu i nie obniży prędkości przesyłu?

#internet #komputery #swiatlowody #wifi #modem #elektronika
  • 5
@japator: jak mają światło to w twoim domu powinno być zakończenie tego światła jak nie ma to pewnie jeszcze nie założyli jak podpiszesz z nimi umowę to pewnie przyjadą i podciągną do Ciebie światłowód wtedy zakończą Ci to ich "modemem" zwanym gponem i do neigo już normalnie "wetkniesz" sobie zwykłą skrętkę