Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do wymiany mojego Redmi Note 8 Pro na coś innego. Co aktualnie jest na topie w kwocie do 2000? Przy każdy zakupie nowego smartfona chodzi mi po głowie jakiś Apple. Telefon użytkowany do wszystkiego. Ważne aby była dobra bateria, dobry aparat no i dobry ekran . W grę wchodzi najlepiej kupno stacjonarnie ponieważ zamierzam na raty wziąć
#smartfon #telefony
  • 13
@KurpKur1: Bierz japko. Za 2k masz nowego SE. Wadą będzie taki se aparat i mało miejsca (64 GB). Zaletą - wydajne wnętrzności - na 3-4 lata spokojnie wystarczą. No i aktualizacje - prędzej telefon Ci się znudzi, niż Apple przestanie go wspierać.
@Ramone: No to już na pewno odpada bo często używam telefonu, może nie musi być jakaś pancerna bateria no ale na 12h musi starczyć bo tyle najczęściej jestem po za mieszkaniem
@Ramone: Nie przesadzaj. Miałem przez chwilę i nie było tragedii. Co prawda wróciłem do innego modelu, ale nie uważam, aby bateria w SE była jakimś problemem. Alternatywą do 2k jest używka XR albo XS jak dobrze poszuka. No ale używki nikomu bym nie doradzał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KurpKur1: wejdź sobie ns stronę gsmarena. Tam masz testy telefonów. Są też testy baterii. Jakieś tam uśrednione w godzinach. Jak podają w teście 50-70 h to jest padaka straszliwa, tak z 90-100 h to taki solidny średniak jeśli chodzi o baterię. Najlepsze telefony na rynku mają w tym teście po 140-160 h. Będziesz miał odniesienie.
@Ramone: @iosnin: Nie no używka nie wchodzi w grę. Nigdy nie miałem używanego telefonu i raczej nie chcę jakoś mieć. Jeżeli są tutaj znawcy Apple to czy warto dopłacić te 1k do XR lub zwykłej 11(64gb)
@KurpKur1: Za znawcę się nie uważam, ale IMHO XR nie jest wart tej dopłaty. 11 - można rozważyć, ale pomacaj wczesniej telefon, pobaw sie iOS-em, nie każdemu rozwiązania japka pasują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KurpKur1: to masz telefon z dobrą baterią według tych testów 114 h kontra 59 h w SE 2020. Czyli dwa razy krócej by trzymało na baterii. Inna sprawa w tym redmi jest całkiem mocny procesor to następca musi kosztować aby się nie cofać. Lepszego Apple za 2 tys to nie kupisz tak na dobrą sprawę. Tym bardziej na raty i normalnej dystrubucji.
@KurpKur1: S10 Lite znajdziesz jak dobrze poszukasz, chociażby z Allegro. Jest wszystko czego oczekujesz. Wlasciwie jedyne czym sie rozni od flagowych 10'tek to brak ladowania indukcyjnego i IP68, poza tym masz niemal wszystko to samo a nawet nieco lepszy SoC.