Wpis z mikrobloga

Już za tydzień dowiemy się, czy rządzący wybiorą Zuzannę Rudzińską-Bluszcz na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest jedyną kandydatką. Od trzech miesięcy pracowicie rozmawia z organizacjami. O efektach możecie przeczytać na stronie NaszRzecznik.pl.
6 października o 9.00 rano odbędzie się głosowanie nad rekomendacją w Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. 7 lub 8 października ma odbyć się w tej sprawie posiedzenie Sejmu. Będziemy Was informować.
Pod kandydaturą podpisało się już 841 organizacji. Działają w całej Polsce, a nawet zagranicą. O tym, czym się zajmują, przeczytacie w tekście. Tam też znajdziecie informację jaki kandydatka ma stosunek do jawności.

Mapka w pełnym wymiarze [tutaj](https://www.google.com/maps/d/u/2/viewer?ll=52.17052629425269%2C17.34256682693313&z=6∣=1bdQ7gwbgxgu-YRkA4IhGi582jBp7mQvz).
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #rpo
WatchdogPolska - Już za tydzień dowiemy się, czy rządzący wybiorą Zuzannę Rudzińską-B...

źródło: comment_1601574344fExY7JRkBIWZfFcDzEcHHC.jpg

Pobierz
  • 11
@mrjetro: Może być różnie, oczywiście. Ale kandydatka zajmowała się różnorodnymi tematami, jest o tym nie tylko na niezaznaczonej części obrazka ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale też tu na przykład i popierają ją bardzo różnorodne organizacje. Trzeba by się nieźle nagimnastykować i naciągać rzeczywistość, by dojść do wniosku, że może reprezentować tylko wybrane środowiska.
O tym mówi np. w tym wywiadzie:

Biuro Rzecznika jest miejscem, które powinno być
@Watchdog_Polska Ja tam wolę pogląd na mniejszości od pani Alissy Zinowjewny Rosenbaum taki oto, że

Najmniejszą mniejszością na ziemi jest jednostka, nie można walcząc o prawa mniejszości poświęcać praw jednostki.

& naprawdę nie trzeba wykonywać żadnego wysiłku aby wiedzieć, że inne podejście rodzi zło, ale są, zapewne, ludzie, którzy lubią się napracować.
@mrjetro: Daj link do całości, nie screena albo chociaż fragment wywiadu.

- Rozumiem złość i wkurzenie kobiet i, że - mimo zagrożenia pandemicznego - kobiety wychodzą na ulicę i mówią: nie! Sytuacja, która została stworzona przez TK nie może mieć miejsca, ale rzeczywiście niszczenie kościołów przez sprejowanie fasad, czy nawet przerywanie mszy świętych dla mnie - jako prawniczki i legalistki - jest pójściem za daleko. Wydaje mi się, że są