Wpis z mikrobloga

@marttiniix: może być kijowy patchcord z lipnym miedziowanym drutem. Ale na 15m to byle gówno powinno się spinać (chociaż widziałem kijowe UTPy a nawet wtyczki które miały problemy z gigabitem). Weź sobie dla testu router do kompa, podepnij się kabelkiem np tym z zestawu od Archera i zobacz czy interface się zapnie na 1000Mb. Jak tak, no to jasna sprawa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marttiniix: nie wiem jak gotowce, bo zazwyczaj sam zaciskam, ale na pewno firmy jak Draka, Madex, TF Kable czy Getfort, Bitner to porządni znani producenci. Ale producent to jedno, najważniejsze jest żeby materiał z którego jest zrobiona żyła był CU, a nie CCS/CCS (miedziowane aluminium/stał). Zawsze sprawdzam, ale nie wiem czy przy gotowcach to opisują - może taniej będzie kupić zaciskarkę i sobie zarobić? Ja w Eltroxsie, jak kiedyś zapomniałem zabrać,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marttiniix: nie ma nic o materiale żyły niestety, ale jak spełnia niby Cat 6, no to giga powinien opycić na luzie. Ale jak już przy 6 jesteśmy, to popatrz na 6A, bardziej przyszłościowy i tego już byle aluminium nie spełni ;) chociaż wiadomo, wszystko to Chiny więc te parametry mogą być dyskusyjne.