Wpis z mikrobloga

Po poprzednich właścicielach mieszkania została mi taka oto fuszera na picrelu xD wychodzą z tego kable TV i internet. Biorę po 200 zł z konta każdej drużyny i słucham państwa co z tym najlepiej zrobić, w miarę możliwości jak najmniejszym wysiłkiem ze względu na to że posiadam tylko naprawdę podstawowe narzędzia. Zaszpachluję to pewnie, ale może warto czymś osłonić kable w miejscu gdzie będzie szpachlowane, jakąś tulejką może? Nałożyć na to jakieś gniazdko, coby tak surowo ze ściany nie wystawało? (chociaż tutaj pewnie będzie stać kanapa, więc wrażenia estetyczne można zepchnąć na drugi plan, ważne żeby nie waliło taką fuszerką jak teraz xD)
#remontujzwykopem #remont
Pobierz Marmite - Po poprzednich właścicielach mieszkania została mi taka oto fuszera na picr...
źródło: comment_1601901422jq8uw8UfzzRKGZll27wQoi.jpg
  • 22
@Marmite: na bogatości - zrób otwór na podwójną puszkę podtynkową. Fajnie, jakbyś pożyczył otwornicę, ale młotkiem i przecinakiem też dasz radę.

znośnie - wciśnij tam peszel, zaszpachluj naokoło na równo ze ścianą i daj gniazda natynkowe.

Biedacko - przykręć tam kawałek panela podłogowego i fajrant( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dave8: jakiś antenowy chyba. Nie będzie raczej używany, bo TV mam po necie, więc w sumie zastanowię się czy go w ogóle nie wypierdzielić. Ale ten do neta zostawię.
@jejfan1: @leynamur: czyli kabli niczym nie osłaniać wg was?
@Kajzerek95: no będzie kanapa, ale COŚ bym jednak z tym zrobił chociaż trochę xD
@general_bomba: z puszkami to chyba się nie będę bawić, za duża ingerencja jak na moje
@Marmite:

a, jeszcze, do gniazda natynkowego będę musiał obciąć ten kabel od neta i zarobić końcówkę na nim pewnie, nie?


są gniazda natynkowe z wtykami RJ45. Nie zarabiasz tam takiej końcówki plastikowej jak na patchcordzie, tylko wciskasz w panel krosowniczy, najlepiej nożem Krone. Albo zwykłym, takim do chlebka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie widać ile tego kabla zwisa, ale raczej tak, raczej będziesz musiał to skrócić. Zwiń
łatwiej jest zrobić puszkę


@general_bomba: zalezy dla kogo ¯\_(ツ)_/¯ przypominam że nie mam zbyt wielu narzędzi i jeśli jeszcze tego nie wywnioskowałeś po tym wpisie, zbyt dużego doświadczenia z wykończeniówką też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@general_bomba: puszka natynkowa? Daj zdjęcie tego cuda bo jak wyszukiwalem to nie kumałem jak to ma działać, w sensie po prostu byłyby otwory z których wychodziłyby te kable które teraz mam?