Wpis z mikrobloga

@M1PH6_5: jak sporo osób w tym kraju wychowywałem sie na osiedlu zbudowanym w prl. Oprócz nudnej bryły było tam nieomal wszystko: zieleń, dużo przestrzeni, miejsc parkingowych, miejsce pod usługi.

Rzeczywiście przy zdjęciach w zimie wyglada mniej urokliwie niż osiedle domków jednorodzinnych w szwajcarii.
@dqdq1: Powiem więcej, sam w takim mieszkam. O ile zieleń i przestrzenie są na plus, to marna jakość wykonania i nietrafione rozwiązania robią swoje. Ponadto modernizm jakkolwiek na topie w tamtych czasach stworzył niezliczone ilości identycznych osiedli blednących przy bardziej "ludzkich" stylach pokroju nowego urbanizmu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Toomoo: Być może widziałeś mój komentarz, bo też jestem fanem brutalizmu. Na mnie to robi wrażenie i lubię to oglądać, a oglądanie na żywo brutalistycznych budynków w Petersburgu było wspaniałym przeżyciem. Nie musisz być zaślepionym komunistą, żeby podobała ci się taka architektura. (no i nie jest tak, że każdy blok wybudowany przez socjalistów mi się podoba, bo oczywiście część jest zwyczajnie brzydka)
edit: nie no, na rakowisku LateStageCapitalism to się nie