Wpis z mikrobloga

Ponownie witam mirków palaczy, nadchodzi kolejny sezon grzewczy i finalny etap modernizacji zaraz nastąpi.
Na wstępie słowa przestrogi. Niestety poprzednia ekipa monterska nie dość, że nie wymienili mi zbiornika wyrównawczego na większy (sam musiałem wygooglować i policzyć), nie potrafili mi wskazać prawidłowego miejsca czujnika temperatury w buforze do pracy ze sterownikiem (ostatnio jak rozgrzebywałem ocieplenie to zmieniłem jego położenie i jest 3x lepiej). Idąc dalej, dopiero jak obecny fachowiec przyszedł i mnie uświadomił, że źle ustawili zawór trójdrogowy, słowem partactwo w pełnym tego słowa znaczeniu, ale przechodzę do meritum.
Do bufora wejdzie grzałka Eliko 9 kW, zawór trójdrogowy z siłownikiem na wyjściu z kotła i kocioł ogniwo classic DS 10 kW, a między wymiennikiem i buforem ma pójść dodatkowa pompa.
Na chwilę obecną po zmianie położenia czujnika opał ~20 kg spalony w 4 godziny i przy temperaturze 5 do 10 st. na zewnątrz trzyma około 3 doby i 22 stopnie w domu.
Teraz sekcja pytań:
- czy nie lepiej zostawić podłączony wymiennik na 1 pompie razem z CO i tylko automatyczny zawór wrzucić, który się będzie otwierał przy ~85 st. C na buforze?
- jaki może być koszt podłączenia grzałki i do tego jakiegoś sterowania, żeby grzać w taryfie nocnej?

P.S. na zdjęciu bufor, tylko ten portal już taki zdałniony się robi, że sam fotki obraca...

@kurzi5 @dziecielinapala @kibiklops @Solitary_Man @OldNoob @Silikon @Serv_HVAC @anty-fronda @nintendo89 @kocha_to_poczeka @Juzef @kijek_samobijek @Basteq @jaceks653 @tRNA @rumun6925 @Trelik @Fafnucek @PanKracy582 @dump @burtton @PawelW124 @Astroc @W33D420 @lis6502 @mrjetro @Trelik @Fafnucek @dump @pierzak @Dawidu22 @kryniol @Cronox @bialyWilk @mic120
#ogrzewanie #zima #smog
Pobierz goothic - Ponownie witam mirków palaczy, nadchodzi kolejny sezon grzewczy i finalny e...
źródło: comment_1602925515JU67udNBwvOVXpJ1DtNMQ7.jpg
  • 8
@tRNA: hmmm, ale w sensie po co grzałka np, czy o coś jeszcze chodzi? Traktuję to trochę jak prywatny eksperyment i może ktoś na tym skorzysta.

@MicroPepe: ale jak nikogo nie ma np tydzień, dwa, czy też miesiąć, bo jest poligon, to samo się nie rozpali, szanowny Panie( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym mam instalację fotowoltaiczną 4,65 kWp i jakbym się nie przeprowadzał to bym się
@tRNA: to powiem szczerze, że ani trochę. Jakbym mógł, to na górę dałbym coś jeszcze, a od strony pieca jeszcze bym z 5 cm wełny dorzucił, poza płytą GK. Między sufitem i buforem są 2 płyty poliuretanowe 10 cm i folia odbijająca ciepło. Tam, gdzie tak się zaczynają warstwy piany poliuretanowej tak naprawdę jest jeszcze bufor i przyłącza do kotła i CO.