Wpis z mikrobloga

Kto mi wytłumaczy dlaczego istnieje coś takiego jak sterownik dźwięku Realtek? Dlaczego oficjalny windowsowy sterownik do wszystkich płyt głównych jest takim zepsutym i dziurawym gównem i nikt z tym nic nie robi? Na wszelkich nowych komputerach z różną konfiguracją miałem z nim całą masę problemów, a za każdym razem te problemy wyglądały trochę inaczej. Nieważne czy Intel czy AMD, nieważne jaka płyta główna, jaka wersja Win 10.

Raz wywala błędy podczas instalacji, raz instalacja zapętla się we wiecznej pętli i chce ponownie resetować komputer po każdym restarcie, raz sterownika w ogóle nie widać w panelu sterowania ani w menedżerze urządzeń, raz znika bezpowrotnie menedżer dźwięku.

Dziś naprawiałem realteka u różowej na płycie B450 od gigabyta i jakimś cudem jedyny sposób na to żeby to gówno działało był następujący (instalacja zapętliła się w nieustannych resetach systemu): trzeba było wyłączyć windowsową automatyczną aktualizację sterowników, zrobić safe boota, usunąć wszystko z folderu SoftwareDistribution, usunąć dawny folder Realteka z program files, włączyć jeszcze raz instalację, która robiła reset, zrobić normalnego boota systemu, zainstalować Realteka. Z jakiegoś powodu to był jedyny działający sposób na zainstalowanie oficjalnego sterownika dźwięku ze strony producenta popularnej nowej płyty głównej, co tu się #!$%@?ło ¯_(ツ)_/¯
#pcmasterrace #windows #windows10 #informatyka #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
@Trybun_Plebejski:

1. Na poczatku bylo slowo i w slowie byly dwa bajty,i wiecej nic nie bylo.
2. I oddzielil Bog jedynke od zera, i zobaczyl, ze to bylo dobre.
3. I Bog powiedzial: "Niech beda dane." I stalo sie.
4. I Bog powiedzial: "Niech uloza sie dane na swoje wlasciwe miejsca. I stwo-
rzyl dyskietki i twarde dyski, i kompaktowe dyski.
5. I Bog powiedzial: "Niech beda komputery, zeby bylo gdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trybun_Plebejski: mi zawsze działało. Ale ogólnie dźwięk tych tanich realtekow jest kiepski. Kiedyś można było spotkać tanie układy CMI , a to w moim odczuciu ładniej grało. Ze strony producenta plyty głównej pobrałeś sterownik? Czy z realteka? Jak jeden robi problemy to spróbuj z drugiej.
  • Odpowiedz
@Trybun_Plebejski: Też to przerabiałem, chciałem sobie wgrać sterownik a gupi windows po restarcie po odinstalowaniu poprzedniego mi na chama instalował to gówno ponownie. Myślałem, że zaraz to #!$%@?ę^^
  • Odpowiedz
@Trybun_Plebejski: U mnie coś nie pykło mam płyta msi b450m-vdh max i zrobiłem tak wstrzymałem aktualizacje na 7 dni dalej uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym i w nim usunąłem folder w windows/softwaredisribution dalej usnąłem folder realtek w pliki programów(x86) bo żadnego folderu realtek nie miałem w program files dalej uruchomiłem instalkę nowych sterowników realtek zainstalowało i woła o restart systemu po uruchomieniu ponownie komputer już nie był w trybie awaryjnym tylko
  • Odpowiedz