Wpis z mikrobloga

@aV3nts1s: nie zdziwię się jak jego ludzie od marketingu ogarną 3 kanał - polski czy jego perfumy będą w polskich drogeriach, on nie jest głupi jeździł ferrari jak PRAWIE zaczynał z kanałem i widać, że potrafi robić hajs, wy się śmiejecie że robi 10 test z rzędu tych samych perfum a on zgarnia za to ładne siano. To że kocha Boga, Polskę, kulturę polski to też może być pod publike, bo
ale powiedzial ze jego rodzice pochodza z polski, to troche dziwne bo raczej w domu rozmawiali po polsku. no chyba ze jego rodzice woleli z nim rozmawiac po niemiecku


@Fighter_forGlory: nawet jak rozmawiali z nim po polsku to tak się właśnie mówi będąc dzieckiem imigrantów. Tak to działa jak od urodzenia zewsząd jesteś otoczony jednym językiem, a drugi znasz tylko od rodziców. Ten gość to i tak mówi bardzo dobrze, znałem
a ja znam ludzi co potrafią oba jezyki perfekcyjnie


@Fighter_forGlory: to znaczy że z własnej woli się dokształcali, szlifowali język rodziców z różnych źródeł, bo mieli taką ambicję żeby się dobrze nauczyć (ewentualnie rodzice mieli taką ambicję i ich do tego zachęcali/zmuszali). Ale z reguły tak to nie wygląda. Zauważ jaką część języka z jakim miałeś styczność stanowiły w twoim młodym wieku rozmowy z rodzicami? może z 10 - 20 %.