Wpis z mikrobloga

@daczka92: w sumie, to mógłby by niezły chwyt marketingowy:
"Nasza pralka uczy się Ciebie. Dzięki zastosowaniu wysoce wydajnej sztucznej inteligencji, wie np. kiedy masz randkę na tinderze, i że musi użyć wyższej temperatury aby doprać resztki spermy z Twojej ulubionej koszulki"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Analityk: a wg mnie możesz porównywać i rpi jest lepsze. Oczywiście że arduino ma swoje zalety nad rpi i do niektórych zastosowań jest zwyczajnie lepsze ale mnogość zastosowań rpi przewyższa zastosowania arduino. Na rpi zrobisz to co możesz zrobić na arduino ale w druga stronę to już nie zadziała
Na rpi zrobisz to co możesz zrobić na arduino


@daczka92: Już widzę jakieś low energy na rpi. Bajki opowiadasz i tyle. Porównujesz prosty mikrokontroler do układu nieodbiegającego od PC i mówisz co jest lepsze. Już widzę jak rpi steruje mikrofalówką. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Analityk: dajesz przykłady gdzie arduino jest lepsze ale nie jest niezastąpione - o tym dokładnie napisałem że są obszary gdzie arduino będzie lepszym wyborem. A co za problem sterować mikrofalówka przez rpi ze arduino zrobi to lepiej?
przykład tego co zrobię na raspberry a nie zrobię na arduino? Strona w django z bazą danych.


@daczka92: No spoko ziom, szukasz na siłę gdzie wepchać rpi, nawet jeśli trzeba byłoby mocno jebnąć głową w mur, żeby takie pomysły wyszły z twojej głowy na produkcje. Można? Można. Czy jest sens? Nie ma.
Czy są rzeczy gzie arduino jest lepsze do rpi? Masa.
@Analityk: stary o co ci chodzi. typ sie pyta o rzecz ktora mozna zrobic na rpi a nie mozna na arduino a ty mi tu o jakims waleniu w mur (nawet nie rozumiem tego zdania). nie ma sensu robić strony w django? ja mam parę.
rzucasz się jakoś.
jest coś takiego jak FreeRTOS. i też na siłe szukasz czegoś co arduino potrafi a rpi nie. to jakbyś powiedzial ze masz opakowanie
Strona w django z bazą danych


@daczka92: Ale arduino do tego nie służy, tak jak Rpi również.
Tak jak bez sensu jest porównanie, co lepsze do stronki z django, Rpi czy dedyk w serwerowni z TIER IV?

Jeśli ktoś zadaje pytanie z poziomu mikrokontrolerów (a tak jest na zdjęciu), to powiedz mi w czym w tym aspekcie jest lepsze Rpi. Bo my wszyscy tutaj właśnie w takim aspekcie to rozważamy. Tak