Wpis z mikrobloga

hej miruny od #pcmasterrace . Ostatnio zastanawiam się nad zmienieniem swojej głównej platformy do gier z #playstation właśnie na PC. I tu mam takie pytanko. Jak bym chciał zostać przy ps i zakupić ps5 to za 2200 mam spokój na następne 7 lat z zakupem nowego sprzętu do gier patrząc przez pryzmat ps4. Ile musiałbym zapłacić za PC żeby załóżmy za te około 7 lat móc popykać w najnowsze gierki chociaż na średnich przy jakiś 30~fpsach? Jakie osiągi miał by taki sprzęt na "dzień dzisiejszy"? Czy w ogóle teraz jest dobry czas żeby zaczać składać peca(obiło mi się o uszy o premierze jakiś geforców co mają zatrząść rynkiem)?
  • 14
@budus2: no własnie laptop obok zwykłych użytkowych spraw służy mi raczej żeby popykać w wowa, a od czasu nowego patcha zostałem zmuszony do grania na prawie minimum żeby gra zachowała jakąś płynnośc i to mnie skłoniło do rozważań nad pc. Na PS też korzystam z promocji i nie wiem czy kupiłem jakąś grę za więcej niz 80 zł a ograłem prawie wszystkie tytuły jakie mnie interesowały, nie wiem jak wielkie są
@AnimowanyAlkoholik: 7 lat na jednym, nieruszanym PC to długo. Nie wiem czy jest sens inwestować w taki, który pociągnie przez tyle lat, szczególnie patrząc na kartę graficzną. Czy nie lepiej kupić coś bardziej budżetowego teraz i po 4 latach zmienić. Z procesorem lepiej, sam mam ciągle i5-4690K, premiera Q2 2014. 4 rdzenie to już obecnie mało, ale podkręcony jeszcze chwilkę pociągnie, dla przykładu wymagania CP2077 spełnia.

Jednocześnie CP2077 ma w minimalnych
@Jan_K: @damian_co_dalej: @budus2: A jak myślicie co do złożenia samego komputera.
Myślałem aby wziąć gotowca z x-koma, pod tzw gejming zaokoło 4k+ sprawdzić cześci i zamówić je osobno. Wychodzi około 3.5k. Co do samego złożenia, nie powinno być problemu, mam dobrego znajomego który takimi rzeczami może się zająć, aczkolwiek nie wiem czy męczyć go o wybranie komponentów.