Wpis z mikrobloga

@ave470: Jedno i drugie będzie dnem komunikacyjnym jak deweloperzy wejdą na pełnej - na Jagodnie jak skończy się budowa wszystkiego przy Buforowej, Oporowa jak siądą na dobre na Avicenny. Jagodno ma jedną Buforową, Oporów ma wąskie gardło na światłach na Solskiego i na skrzyżowaniu z Avicenny. Oporów ma tramwaj, ale w zasadzie na początku osiedla więc jak się ktoś zdecyduje na nową zabudowę to do tramwaju ma zwyczajnie daleko. Jagodno tramwaju
@ave470: @shinX wszystko wyjaśnił. Warto dodać jeszcze, że Jagodno ma w ogóle plany na tramwaj w wypadku Oporowa zaczęły się jakieś mrzonki o trasie przez Aleję Piastów. Generalnie na to szansę są bardzo małe bo rada osiedla to będzie blokować.
Oporów jest fajniejszy jak planujesz do końca życia pracować w LG / Bielany.

Popatrz sobie jeszcze na Kowale. Mirek wczoraj pisał o inwestycji na Kwidzyńskiej.
@ave470: zależy czego potrzebujesz - jeśli ciszy i spokoju, żeby dzieciaki miały blisko do parku to Oporów. Jak życia w blokowisku z dużym zagęszczeniem ludzi (bez ironii, niektórzy ludzie tak lubią - nie wnikam) to Jagodno. Ja subiektywnie wybrałabym Oporów.
@ave470: Oporów "wydaje" się być bardziej prestiżowy i bogaty, ale fakt jordanowska/avicenny to może dużo zmienić:-p a i zaraz będzie tam przecież nowy cmentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

IMO z oporowa trochę lepsza komunikacja samochodowa, bo nie jesteś skazany tylko na buforową jak na Jagodnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ave470: oba osiedla fajne. Ja osobiście wybrałam Jagodno, bo od zawsze mieszkałam bliżej południa i tu jest całe moje centrum życia. Do roboty jeździmy z mężem na Powstańców ok 25 min, autobusem oczywiście wyjdzie dłużej.
Osiedle fajnie się rozwija - żłobek już stoi, na szkołę już chyba rozpisali przetarg.
@ave470 ja wybrałem Jagodno.
Jadę do pracy w rynku 20minut autem i to codziennie i różnych godzinach. Szczerze, jestem mile zaskoczony, bo się bałem że będę jeździł godzine jak to wszyscy straszą.
Autobus bezpośrednio ciśnie na dominikańska i jedzie 20 minut.


Mimo blokowisk dookoła, o godzinie 18 kończy się tu życie i jest #!$%@? cicho jak na wsi, boję się czasem film głośniej puścić po 21 bo #!$%@? wie czy komuś nie
@ave470: Oporów "za niemca" był jedną z bardziej prestiżowych lokalizacji, ciekawostka jest taka że jest najwyżej położony npm we Wrocławiu, więc jest całkowicie bezpieczny powodziowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale Ty pewnie nie mówisz o Oporowie, tylko o jakimś zadupiu w szczerym polu za Oporowem xD
@ave470: Spoko po prostu wiem, że tam jest.

Generalnie ja bym nie brał mieszkania na Oporowie na Avicenny. Zanim przebijesz się z Avicenny w jedną albo drugą stronę już teraz jest dramat. Polecam szczególnie jak jest akcja z wyjazdem pracowników z LG. Widać od razu co się dzieje. Do tego do terenów zielonych wcale tak blisko za dużo nie ma. Szkoła powoli ma dość jeśli chodzi o ilość uczniów. Przedszkola też
@ave470: @Darth_Gohan: Kilka razy zdarzyło mi się być u znajomych na Avicenny na nowym osiedlu I2, co do standardu mieszkań itp. się nie wypowiem. Natomiast jeśli chodzi o okolicę to jest tam dramat jeśli np. ktoś do Ciebie przyjedzie w gości - nie będzie miał gdzie zaparkować, no chyba że wykupisz dodatkowe miejsce u dewelopera w tym celu na parkingu :) Nawet dostawca pizzy czy śmieciarka nie ma tam za