Wpis z mikrobloga

@asdfghjkl: Zastanawiam się jak zmusić Horizona do odpalenia metody render w Exception Handlerze. W sumie jak teraz myślę, to render teoretycznie odpalany jest, gdy mamy HTTP request i nie do końca to ma chyba sens. Generalnie potrzebuję zapiąć się w jakieś zbiorcze miejsce dla Exceptionów, żeby pewną akcję wywołać. Przy requeście HTTP normalnie to właśnie w Exception Handlerze robiłem. Ale kiedy Horizon obsługuje kolejki to albo w ogóle nie odpala mi
Generalnie ta metoda pozwala złapać wszelkie wyjątki i odpowiednio na nie zareagować (np. wyrzucając odpowiedniego JSONa, jeśli np. mamy RESTowe API).
@AvantaR: horizon nie odpala ci render dla \Exception jak owrapujesz kod po którym sie spodziewasz, że może zakończyć sie niepowodzeniem w try/catch? Chyba nie do konca rozumiem problem :)
@asdfghjkl: Ja nie do konca wiem jak to w bebechach działa i kiedy dokładnie ta metoda render jest odpalana. Kiedy kod wyrzucający wyjątek odpalany jest przez normalny request HTTP, wtedy Laravel odpala wspomnianą metodę render. Tam sobie sprawdzam co to za wyjątek wyskoczył i mogę odpowiednio zareagować (np. zwrócić właśnie JSONa o odpowiedniej strukturze, wysłać jakiś pushmessage, cokolwiek). Kiedy natomiast ten sam kod odpalany jest przez worker Laravelowy – wtedy render
@AvantaR: nie moga teraz za bardzo gadać bo w robocie jestem, ale jesli nikt nie odpowie na twoje pytanie to potem sprawdzę samemu jak to dokładnie działa. Horizona używam tylko w jednym projekcie małym. Gdzie indziej raczej Beanstalkd
@AvantaR: nie moga teraz za bardzo gadać bo w robocie jestem, ale jesli nikt nie odpowie na twoje pytanie to potem sprawdzę samemu jak to dokładnie działa. Horizona używam tylko w jednym projekcie małym. Gdzie indziej raczej Beanstalkd


@asdfghjkl: Tzn. nie ma ciśnienia, już to przeniosłem w sumie na poziom joba i działa. Tylko teraz to samo będę musiał przy każdym jobie robić co mnie trochę drażni (ale ma też