Wpis z mikrobloga

O, OP usunął nam wpis z komentarzami. Anyway:

@Koliat: Piękne fikołki, wszystko, żeby nie nazwać tego zabójstwem.

Normalna konsekwencja traktowania życia płodu jako niezależnego i z suwerennymi prawami do życia. Z pewnością dając komuś 100zł możesz uratować mu życie, ale czy powinno się Ciebie skazać bo tego nie zrobisz?


Jeśli to moje dziecko, to pewnie. Dzieci nie biorą się znikąd, do tego potrzebna jest świadoma decyzja dwojga ludzi, którzy decydując się na współżycie, biorą na swoje barki odpowiedzialność za dziecko, które może się począć, jeśli partnerzy są płodni.

To jest właśnie odpowiedzialność. Odpowiedzialność za siebie, za własne zdrowie, za własny dobrobyt.


To jest właśnie szukanie furtek co tu zrobić, żeby się zabawić, a jednocześnie nie ponosić ewentualnych konsekwencji. Odpowiedzialnie by było, gdyby ludzie, którzy nie chcą mieć dzieci a koniecznie z jakiegoś powodu chcą współżyć, to robili to tak, by do tego na pewno (na 100%, nie na 99%) nie dopuścić. Jak facet byłby odpowiedzialny, to by się podwiązał i o żadnej ciąży nie byłoby mowy. No ale skoro można tego nie robić, bo zawsze można abortować, to nic dziwnego, że tej odpowiedzialności nie ma.

Zgadza się. Tak więc żaden płód (ani nikt w jego samozwańczym imieniu) nie ma moralnego prawa decydować o życiu lub śmierci swojej matki.


Owszem, dlatego w przypadku zagrożenia życia matki zawsze bezwzględnie istnieje możliwość cesarki albo porodu indukowanego, tak by życie matki ocalić. Ale jeśli życie matki nie jest zagrożone, to nie ma żadnych moralnych powodów, żeby przerywać ciążę wcześniej.
  • 3
@sphinxxx: Jest moralny powód do przerywania ciąży, ale w systemach etycznych dających jakiekolwiek prawa kobietom. Katolicyzm jak widzę do nich nie należy. EOT z mojej strony, nie chcesz aborcji to jej nie rób, to Ciebie bozia będzie sądzić. Kodyfikowanie religijnej moralności w prawie zawsze będzie budzić sprzeciw ludzi myślących, no ale niektórym marzy się katoszariat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koliat: ale przecież ja ani razu nie wspomniałem o katolicyzmie, ani o jakiejkolwiek religii, nie wiem dlaczego w ogóle o tym piszesz. Moralność jest uniwersalna, zabójstwo zawsze jest złe niezależnie od tego w jakiego boga wierzysz lub nie.

Jest moralny powód do przerywania ciąży, ale w systemach etycznych dających jakiekolwiek prawa kobietom.


Jakież to mogą być powody oprócz niemoralnych egoistycznych pobudek kobiety? Odbieranie życia jednemu, kosztem przyziemnych potrzeb drugiego zawsze będzie
Moralność jest uniwersalna


Nie jest. Jest mnóstwo szarości, praktycznie każda decyzja jest indywidualną decyzją każdego człowieka. Istnieją setki systemów wartości

zabójstwo zawsze jest złe niezależnie od tego w jakiego boga wierzysz lub nie.


Np takie w samoobronie? Albo w wyniku eutanazji? Dlaczego usypiamy psy by nie cierpiały ale nie możemy się na to samo zdobyć w stosunku do ludzi? Dlaczego nie w stosunku do śmiertelnie chorych dzieci, aby nie skazywać ich na