Wpis z mikrobloga

@Rasteris: no to się zaczyna grubo, psychiatryk jak nic () w komputerku porządeczek a w pokoju pełno kurzu na meblach i mam to w dooopie ()
  • Odpowiedz
@wredny_barteK: Osobiście terminal mi w zupełności wystarcza do moich celów, zresztą kieruję się taką zasadą :-)

"Mniej znaczy więcej. Usuń oprogramowanie, którego tak naprawdę nie potrzebujesz. Uważaj na używaną aplikację i sposób jej działania. Jeśli aplikacje uruchamiają procesy w tle z wysokimi uprawnieniami i nie będą regularnie aktualizowane, może to doprowadzić do niebezpieczeństwa w systemie. Nie instaluj setek aplikacji, jeśli i tak ich nie potrzebujesz. W chwili pisania tego tekstu mam
  • Odpowiedz
@KP26: Zależy co masz na myśli ale nie mam wielu apek głównie to co potrzeba do pracy jak docker,vagrant,packer,ansible,sublime,vs,pycharm,keepass. Z iterma korzystają prawie wszyscy, a na pewno ci bardziej doświadczeni co widać na wszystkich prezentacjach it. Zresztą aplikacji 'nieznanych' nie odpalam z roota ( i nie instaluje niepotrzebny rzeczy -.-), widzę na monitoringu jak jest jakiś podejżany ruch gdzieś w domowej sieci więc nie wiem po co te wywody.

W samym
  • Odpowiedz
@wredny_barteK: zgadza się, ale zobacz że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, nawet te 4K YT. Obecnie mieszkam na zadupiu. Internet jest jaki jest i wystarcza do moich zadań i mimo że jabko pociągnie 4K bez zgubienia nawet jednej klatki to internet mi nie pozwala. Czy dostrzegę to na 13,3 ekranie? Chyba nie. Czy coś to dla mnie zmienia? Nie bardzo. Mimo że 1080p jest idealnie płynnie oglądać z obecnym netem.
  • Odpowiedz