Wpis z mikrobloga

Jakie żałosne są te teksty ludzi dalej popierających tych zamordystów. "lewica taka niby dobra a atakuje teraz katolików i prawicę!", "To że głosuje na konfederację/PiS nie znaczy że ze wszystkim się zgadzam!"

1. To chyba oczywiste że atakuje jeżeli odbierane są przez nich podstawowe prawa do godnego życia.
2. To znaczy że nie obchodzi cię to że chcą zmuszać kobiety do rodzenia martwych/uszkodzonych płodów na tyle żeby przestać na nich głosować, co jest potworne i nieludzkie. Są pewne nienaruszalne prawa których nikt nie powinien tykać i dla człowieka z minimum sumienia i empatii powinien być to oczywisty powód żeby przestać popierać ludzi którzy chcą te prawa odebrać.

#bekazpisu #bekazkonfederacji #bekazprawakow #bekazkatoli #neuropa
  • 11
@Qlien Nie moge zgodzić się z punktem 2. Trzeba zadać sobie pytanie o priorytety: te same kobiety nie powinny zatem nigdy głosować na lewicę, która opowiada się za wyższym wiekiem emerytalnym dla mężczyzn. Zmuszanie ich do dłuższej pracy, mimo, iż jesteśmy równi, jest potworne i nieludzkie. Widzisz jak bardzo inwalidzki jest ten argument?
@kiszczak: Co? Człowieku jak możesz porównywać inny wiek emerytalny do zmuszania kobiet do tak potwornych i nieludzkich rzeczy? Też uważam że inny wiek emerytalny jest niesprawiedliwy, ale w życiu by nie był to dla mnie argument równy czy porównywalny z zabraniem praw do aborcji.
@Qlien 5 lat pracy też jest nieludzkie. Tu nie chodzi zresztą o porównania zero jedynkowe, a o to, by pokazać Ci, że każdy patrzy na siebie. Kobiety, jak i mężczyźni też. I postulowana tu przez Ciebie solidarność niewiele z rzeczywistością ma wspólnego.
@kiszczak: Nie chce żeby to zabrzmiało jako atak czy próba obrażenia, ale brzmisz trochę jakbyś był socjopatą. Nie każdy patrzy na siebie, ja nie patrze na siebie w tej sprawie, nigdy nie zajdę w ciążę więc bezpośrednio mnie ten zakaz nie dotyczy, a denerwuję się na samą myśl jak upadła się kobiety tą decyzją.
@Qlien Mnie również ten zakaz oburza. Mimo, że więcej dzieci nie planuje. To jednak nic nie zmienia jeśli chodzi o Twoją argumentację, która opiera się tylko o solidarność. Być może TY jesteś solidarna z mężczyznami w każdej kwestii i tak samo oburzałaś się na nierówny wiek emerytalny. Być może. Życie jednak pokazało, że ogół kobiet nie był solidarny z mężczyznami, a teraz tej solidarności od mężczyzn oczekuje.
@kiszczak: Nie jestem kobietą i też nie rozumiem co tu płeć ma do rzeczy. Jestem też za ograniczaniem a w przyszłości może i zakazem wykorzystywania zwierząt w celach hodowlanych, a zwłaszcza na futra, czy myślisz że oczekuje od zwierząt czegoś w zamian? Dlaczego niby ogół kobiet nie jest solidarny z mężczyznami, co takiego kobiety zrobiły żeby tak generalizować? To nie kobiety wprowadziły tak sporą różnicę w wieku emerytalnym, też nie słyszałem
@Qlien A słyszałeś, by kobiece organizacje wtedy oprotestowały tę decyzję? Czy zrobiły cokolwiek? Czy męskie organizacje urządzały wtedy szantaże emocjonalne odwołujące się do sumień kobiet?
Pytasz co kobiety zrobiły. Nic. I o tym właśnie piszę. A to, że to nie one to uchwaliły, to też argument inwalida. Teraz też nie zrobili tego mężczyźni. Ba, przewodnicząca składu to kobieta.
I dla jasności: jestem wielkim przeciwnikiem tego orzeczenia. Uważam jednak, że odwoływanie się do
@kiszczak: Ciągle odnosisz się do kobiet że nie są solidarne z mężczyznami i różnym wiekiem emerytalnym. Co zrobili mężczyźni w tej sprawie, gdzie były protesty i gdzie tysiące mężczyzn wychodziło na ulice? Rozumiem mieć za złe jeżeli ktoś nie wspiera pewnej grupy, ale jeżeli ta grupa sama nic nie robi żeby poprawić swoją sytuację to dlaczego niby kobiety są tymi złymi?
@Qlien Ależ broń boże. Tu nikt nie jest zły czy dobry. Tu po prostu każdy dba o siebie. Obniżenie wieku emerytalnego dla kobiet nie wywołało fali protestów między innymi dlatego, bo właśnie nie było dla nich poparcia ze strony kobiet. W sieci temat ten był żywo omawiany i kobiety jakoś nie stawały po stronie mężczyzn. Przy takim braku poparcia nie dziwię się, że mężczyźni wtedy nie protestowali. Zrozum: ja się z Tobą
@Qlien: Zgaduje. Historia mierne. W szkole poniżej średniej. Mam rację? Chyba mam? Matematyka - jeden z gorszych (poniżej średniej). Mam rację? Chyba mam? Daj znać.