Wpis z mikrobloga

@defensive_midfielder: Tak, to prawda, w dodatku Żabka to dramat tysięcy ludzi, gdyż po wejściu w franczyzę z nimi wiele osób kończy z długami sięgającymi ponad sto tysięcy złotych, gdyż dają ci towar, którego nie potrzebujesz i zbyt długo właściciel Żabki nie pożyje, a taka Żabka potrafi być co pięćset metrów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@defensive_midfielder: cvc capital partners to duży globalny fundusz private equity. W swojej historii inwestował w takie podmioty jak Avast, czy nawet Formula One Group. W Polsce zainwestowali w PKP Energetyka i właśnie w Żabkę. Co prawda, prezes polskiego oddziału chce dobrze żyć z Rydzykiem, ale moim zdaniem chce po prostu zyskać na inwestycji. Rydzyk miałby być pomostem między cvc, a rządem, który podobno olewał próby kontaktu, co mnie nie dziwi, patrząc
@Aiwaz: słyszałem w mediach że istnieją piramidy finansowe w handlu detalicznym oparte o celowe zadłużanie franczyzobiorców, tzn upychające strate grupy do prywatnych portfeli franczyzobiorcow
@uve_kolarz: myślę, że jeśli komuś udało się zakupić tak znaczący podmiot jak PKP Energetyka (monopol na rynku zasilania linii kolejowych) to jakieś konszachty z władzą musi mieć, czy świecką czy duchowną, inaczej nie dopuścili by go do takiego interesu