Wpis z mikrobloga

Pytanie do użytkowników #yerbamate polecicie jakieś naczynko? Mam takie ceramiczne jak na zdjęciu poniżej kupowane jakieś 8 lat temu. Kiedyś czytałem, że nie jest one za zdrowe w sensie, że może zawierać jakieś metale ciężkie itp. itd. Także może ktoś, coś poleci? Żeby to było zdrowe... i może z jakimś atestem to użycia z żywnością.

#yerbamatewykopclub #yerba
Pobierz Miszcz_Joda - Pytanie do użytkowników #yerbamate polecicie jakieś naczynko? Mam takie...
źródło: comment_1603715467ZbNPv7QjAihaLXTicYmUOj.jpg
  • 15
@Miszcz_Joda: Palo santo niby najlepsze, ale też trzeba o nie dbać. Mi się nie chciało i teraz pije w pracy z takiego właśnie ceramicznego jak na zdjęciu (ale kształ puszki). Tykwa niby też spoko, ale też trzeba dbać. Koniec końców z mojego tumiwisizmu w sprawie obchodzenia się z naczynkami zostaje ceramika.
@lizakoo: @Miszcz_Joda:

Palo santo niby najlepsze, ale też trzeba o nie dbać.


O ps akurat nie trzeba tak bardzo dbać jak o tykwę, rozmawiałem z jednym ze sprzedawców i jak jest okute to wystarczy tylko przepłukać wodą i przetrzeć, nie trzeba nacierać żadnymi oliwami ani innymi tłustymi rzeczami. Ważne jest tylko to, żeby po przepłukaniu nie stawiać go do góry dnem - chodzi o przepływ powietrza