Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#dziendobry Covidianie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam kilka pytan dot. ostatnich rozporządzeń bo co chwile sie cos zmienia.

1. Ile dni teraz trwa kwarantanna? 10 dni?
2. Czy to prawda, że jesli w szkole kest podejrzenie Covida i dziecko jest odeslane do domu na kwarantanne, to rodzice nie muszą sie do niej stosowac i ich ona nie obejmuje?
3. Jakie wynagrodzenie przysluguje pracownikowi na kwarantannie? Takie jak na L4?

#covid19 #praca #pracbaza #koronawirus #pytanie
  • 12
@worldmaster: A już tak z innej strony - ciekawe jest to, że w szkołach i przedszkolach kwarantannę dostaje tylko dziecko (co jest bez sensu bo dzieciaki są bezobjawowe w 99%), a jak już u mojej ciotki pracującej w banku jedna babeczka miała covid to na kwarantannę poszli wszyscy pracownicy z rodzinami xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lonate dokładniej to 10 dni od końca kwarantanny osoby zakażonej, gdzie ten termin może się przesuwać jak objawy nie będą ustępować np i wyjdzie kolejny test dodatni

@bmj14741: Czyli gdy np. żona siedzi w domu na kwarantannie to ja sobie mogę przez ten czas wychodzić do miasta, pracy itd. ale gdy ona zakonczy dziesiąty dzien kwarantanny to ja muszę ją od tego momentu bezwarunkowo odbyć? :)
@worldmaster: Nie. Jak żona siedzi na kwarantannie to Ty nie masz kwarantanny, i jak ona zakończy to nadal nie masz. Ale jak żona siedzi na kwarantannie, wyjdzie Jej pozytywny, zakończy kwarantannę bez objawów (bo już się nie bada na koniec kwarantanny) to od dnia zakończenia Jej kwarantanny Ty masz jeszcze 10 dni.