Wpis z mikrobloga

@znicz: bo ja wiem, moj windows 10 wyglada prawie tak samo jak 7 oprocz tego ze layout jest ciemny kwadratowy
ustawienia ewoluuja mocno, ale ma to swoje zalety jak np mozliwosc podpinania apek pod konkretne zrodla audio

Linux nie potrafi tego zrobic nawet z pomoca #!$%@? zaawansowanych uzytkownikow, bo ostatecznie i tak sie rozpierdziela i rozkladaja rece

wszystkie #!$%@? i dodatkowe paski mam powylaczane
pod względem intuicyjności interfejsu i stylistyk

@Norskee: > mozliwosc podpinania apek pod konkretne zrodla audio
Ale to już kwestia funkcjonalności, chodzi o estetykę z grubsza, unifikacja interfejsu, prostota i stylistyka. To tak jak by artysta wziął Monalisę i #!$%@?ł tam kafelki i sprzedawał jako Monalisę10
@znicz: ale przeciez kafelki usuwasz i zostaje ci prosty pasek jak w win7, tylko ladniejszy
w zaawansowanych wylaczasz animacje i masz z glowy kolejny wodotrysk

ostatecznie samo ui zachowuje sie bardzo podobnie do 7
@Norskee: Na co dzień siedzę na linuxie, ale windę też mam pod ręką na drugim dysku, przymierzam się do zmiany 7-ki na W10, bo już wsparcia nie ma, a ostatnio przy sterach do grafy też wyszły jakieś problemy, że już chciałem robić format. I tak po cichu właśnie liczę na to, że system dojrzał, a cały narzut wodotrysków da się usunąć. Potrzebuje taki mocno okrojony rdzeń do pracy.
@balrog84: win10 z wylaczonym wszystkim wyglada podobnie do xfce moim zdaniem (panel ustawien moze wyglada bardziej jak nowy cinnamon)
natomiast trzeba przyznac ze ten panel ustawien daje mase nowych mozliwosci i ja to propsuje

wyzej wspomniane spinanie apek do wyjsc audio to zloto
linux nie daje rady tego ogarnac poprawnie, a w windzie dziala to jak zloto

na linuxie zeby zrobic proteze tego to ostatecznie i tak nie da sie oddzielic
@Norskee: Tzn. ja wiem jak wygląda W10, tu nie chodzi mi w ogóle o sam interfejs czy kafelek jest taki czy inny, bo każdy windows wygląda OK. To co dla mnie stanowiło pewną barierę dla systemów 8 i wzwyż to nieprzewidywalność, jakieś wyskakujące zasłony powiadomienia itp. Do tego zamulanie, bo akurat przez 10 minut jakaś usługa typu Sklep rzeźbi po dysku, aktualizator zaciąga gigabajty i wszystko stoi, a po restarcie okazuje
@balrog84: notyfikacje da sie calkowicie wylaczyc, caly panel notyfikacji da sie wylaczyc, aktualizacje wbrew opinii da sie kontrolowac, co wiecej da sie normalnie wybrac opcje zamknij bez aktualizowania czy uspij bez aktualizowania, ktorej faktycznie kiedys nie bylo(co moglo uwierac jak sie np pakowalo do domu akurat), aktualizacje sterownikow tez da sie wylaczyc i tu faktycznie sie to przydaje, bo windows lubi czasem przeintalowac jakis sterownik od touchpada bez gestow na przyklad
linux nie daje rady tego ogarnac poprawnie, a w windzie dziala to jak zloto


@Norskee: Z tym audio, to o czym piszesz na linuxie, może zależeć od karty graficznej (stery) i distro (jak najnowsze jądro).
Mam Radeona RX470 i układ dźwiękowy Asus Xonar - łączone na płycie głównej jakiegoś Asrock'a Pro4, system Manjaro, co prawda nie testowałem nigdy takich kombinacji, ale w pulse idzie coś tam przestawić abym słuchał różnych źródeł
@balrog84: to laptop i dlatego to jest jeszcze bardziej absurdalne ze to nie dziala, natomiast problem faktycznie istnieje i nikt nie umie go naprawic
Dotyczy wszystkiego co dziala na ALSA zarowno distro budowany na deb i na archu to samo, ale przeciez nikt nie bedzie teraz OSS instalowal zeby sie meczyc z kazda apka ktora ma w config wpisane ze ma uzywac alsy
@Norskee: No rozumiem. Wiadomo jak jest, linux ma swoje niewątpliwe zalety, ale przez liczbę różnych rozwiązań czy koncepcji i brak integracji w jeden spójny interfejs, takie rzeczy często kuleją.
@balrog84: no, a na laptopie w takim configu to wpieciu/wypieciu sluchawek #!$%@? dzwiek z hdmi i nie wraca tak dlugo jak tylko sie nie zrobi pulseaudio -k i nie zresetuje apki podpietej pod hdmi

i to wszystko wynika z tego ze w laptopie glosniki/sluchawki/hdmi to jedno urzadzenie i alsa nie daje sobie rady z poprawnym obsluzeniem tego, configiem pulseaudio da sie oddzielic hdmi od reszty, ale mimo wszystko powstaja konflikty ktorych
@Norskee: Sprawdziłem, w moim przypadku mogę rozłączyć i podłączyć słuchawki bez konsekwencji, nic złego się nie dzieje. Wszystko gra na osobnych wyjściach bez zakłóceń, ale wierzę, że jest jak piszesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Linux nie potrafi tego zrobic nawet z pomoca #!$%@? zaawansowanych uzytkownikow, bo ostatecznie i tak sie rozpierdziela i rozkladaja rece

@Norskee: _pactl move-sink_ i jedziesz, nie jest to zbyt intuicyjne ale moge ci podrzucic swoje dwa skrypty jak potrzebujesz.