Wpis z mikrobloga

Mireczki z pod tagu #pcmasterrace #pc #komputery przydałoby mi się troszkę usprawnić obecny setup, kupowany 5 lat temu. Chciałem to zrobić niskim kosztem, wymieniając obecną grafikę na powiedzmy r9 380 za 3 paczki, ale może można to zrobić lepiej? Zależy mi na w miarę komfortowej grze w nowe tytuły na jakiś niższych ustawieniach, teraz to ciężki temat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Teraz mam

Asus Radeon R9 270 OC 2GB DDR5
ASRock H81M-HDS
Intel Core i5 4460, 3.2GHz, 6 MB, BOX
Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB, 1600MHz,

Wiem że płyta to ziemniak, no i może przydałoby się dołożyć jeszcze 8 ramu. Ale nie wiem co przyniesie największe korzyści w wydajności. Budżet tak do 500 zł. Czekam na sugestie, z góry dzięki za podpowiedzi
  • 20
@mulafasaa: rx 580 to jeszcze tak :) to na ultra nawet pograsz w wiele tytułów - te co nowiutkie wychodzą to już bardziej wysokie. A z 560 to raczej na medium/low. Niestety. Więc jeśli nie dokupujesz rx580 tylko 570/560 nie opłaca się brać RAMU bo wtedy niepotrzebny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mulafasaa: a może i można OC musiał byś poczytać ja robiłem OC na 6400 ;> też niby K nie jest. Wszystko zależy od płyty głównej ,czy masz aktualny bios itp. Musiał byś w necie pokombinować tego już Ci dokładnie nie powiem. Na 6400 z bazowego 2.7 robiłem 4.05ghz ;) Także sporo można wyciskać z tych potworków ;>
@mulafasaa: ale nie ma co ukrywać właśnie wychodzą nowe generacje procków amd i kart. Wszystko pójdzie trochę w dół - za 3-4k skleisz fajnego kompa nowego - polecam iść w AMD jeśli chcesz budżetowo ;> ofc jeśli możesz na to sobie pozwolić :P
@mulafasaa Jak będziesz miał kiedyś więcej kasy, to polecam zmienić płytę i procka na ryzena. Potem będziesz wymieniał tylko procesor, bo ryzeny mają jeden socket
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mulafasaa: za 400zl wyrwiesz RX 480/580 + na ram 100zl zostanie. Moim zdaniem to najlepszy zestaw. Te Radeony są do fhd bardzo spoko, ja mam, sporo moich znajomych i nigdy problemów nie było a wszystko prawie to uzywki. 470-ka tez może być. Dozo niższa wydajność to 460ka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mulafasaa: w weekend widziałem jakieś 480ki za 420zl. Może trzeba kilka dni pomonitorowac. 470ka jest trochę słabsza (15%)ale też spoko. Ja też nigdy nie stresowałem się gwarancja poza rozruchową więc może rzeczywiście tu może być problem znaleźć poniżej 500zl
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mulafasaa: nie, nie podłączysz. Musiałbys szukać karty pod pci-e X1. zależy do czego Ci ta karta potrzebna. Jak do dobrej jakości muzyki to polecam dac-a pod USB jakiegoś dobrego. Mocno uniwersalne rozwiazanie
@mulafasaa: to trzeba poszukać. Ja kupiłem Fiio q1 mark II - DAC + AMP. Tylko to już koszta(~500zl). Jest świetny z tego powodu że ma akumulator, świetnie działa z każdym systemem operacyjnym jak również z telefonami po USB C/ lightning - jako osobna karta dzwiękowa. No i super się sprawdza z moimi słuchawkami.

Jak poszukasz to chinczycy z tego co wiem zaczęli dobre karty klepać w okolicach 100zł. pierwsza lepsza strona: