Wpis z mikrobloga

TLDR: Powinienem teraz sprzedawać towar i liczyć zyski, a siedzę na wykopie i liczę straty.

Ze względu na brak info o zamykaniu cmentarzy do środy, w czwartek zrobiłem spore zakupy do swojego sklepu.
Kupiłem kwiatów żywych- głównie chryzantemy za 12000zl.
Kwiatów sztucznych- za 3500zl.
Zniczy- 24000zł.

W piątek pojechałem wszystko rozładować, rząd łaskawie poinformował że cmentarze zamknięte.
Nie zdążyłem się wypakować do czasu jak ludzie szturmem ruszyli na groby.
Sprzedałem głównie trochę starych zniczy które już były wcześniej.
I tak znicze i sztuczne kwiaty mogą poczekać, ale ja zamiast cokolwiek zarobić,stracę przynajmniej 12000zl za kwiaty które zwyczajnie będzie trzeba wyrzucić.

Co ja mam powiedzieć osobie zatrudnionej jako sprzedawca ?
Nie starczy mi hajsu żeby przeżyć kolejny rok bez tych paru dni gdzie wypracowuje największe zyski.

Jak to dobrze że Mateusz może mi dać 5k mikropozyczki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#koronawirus
#firma
  • 166
Co ja mam powiedzieć osobie zatrudnionej jako sprzedawca ?


@shaelix92:

ja ci tylko napisze, ze jest mi bardzo przykro, ze mamy nierzad, ktory ma #!$%@? na wszystko i wszystkich...


I to co zrobil to #!$%@? jakich malo. Zreszta nie pierwsze. Tylko o ile moglem zrozumiec takie zachowania w marcu, kiedy nie bylo tak naprawde o co chodzi z tym wirusem, to po 8miu miesiacach "plandemii" nie jestem wstanie mu niczego wybaczac.
@shaelix92: nie słuchaj takich zjebów nawet, 3/4 wykopu nie wspominając o społeczeństwie nie wydało nigdy 50 groszy na biznes gdzie musieli za cokolwiek odpowiadać. Polska w pigułce, wszyscy mądrzy ale jak przychodzi do konkretów to mruczą pod nosem, uprzednio drąc mordę jak to oni lepiej by zrobili.
@shaelix92:
Z całym szacunkiem, ale popełniłeś w mojej ocenie błąd - przeoczyłeś jedną konferencję Vateusza.

słowa premiera na tydzień przed decyzją: https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/koronawirus-a-1-listopada-cmentarze-beda-zamkniete-premier-odpowiada/ysd27b8,2b83378a

Podsumowujac:
- mogłeś wiedzieć jakie jest ryzyko i od czego zależy
- powiedziano kiedy podejmą decyzję
- mogleś znać sentyment vatiego ( jego prośba = zamkniemy cmentarze)

Poza tym klienci ci nie zniknęli z powierzchni ziemi tylko rozkłada ci się popyt w czasie. Tylko jeżeli przeoczyłeś takiego branżowego niusa