Wpis z mikrobloga

@KinkyFish: No jaki to ma sens? Flaga ma wyłącznie amerykańsko-patriotyczne konotacje.

Nie została nawet zaprojektowana z myślą o byciu flagą dla libertarian. Przeczytałem calutki artykuł o fladze Gadsdena bo byłem ciekaw kiedy i dlaczego Rothbardowcy zaczęli jej używać, i nie mogłem znaleźć o tym nawet WZMIANKI xD.

To nawet nie jest symbol Partii Libertarianskiej w USA.

Z powodu tych wielu zastosowań znaczenie flagi Gadsdena jest niejednoznaczne i zależy od kontekstu.
Pobierz G.....5 - @KinkyFish: No jaki to ma sens? Flaga ma wyłącznie amerykańsko-patriotyczne...
źródło: comment_1604274270VmZ7R2N1Z31T6vz1OG1q3z.jpg
@Gaku745: Nikogo nie małpuję, a już na pewno nie używam tej flagi bezrefleksyjnie.

No ale podziwiam że nawet z takiej rzeczy jak flaga musisz robić argument dokopujący libkom, gdzie wystarczy naprawdę minimum chęci i dobrej woli by ogarnąć czemu jej używają.

Dobranoc.
wystarczy naprawdę minimum chęci i dobrej woli by ogarnąć czemu jej używają


@KinkyFish: Używają jej po to żeby pokazać że zjadają amerykańskie głupoty ze smakiem i się oblizują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No bo serio, powód dla którego tzw. "libertarianie" używają Gadsdena w USA jest zupeeeeełnie inny.

I prawdopodobnie ci się nie spodoba ten powód.
@#!$%@?: nawet negatywne konotacje swastyki nie zmieniają faktu, że ten symbol jest tak samo ukradziony.

Natomiast co innego zakosić jeden symbol (reszta flagi jest dość oryginalna, białe kółko, czerwone tło), a co innego ukraść calutką flagę w 100% xD

W dodatku nawet amerykanie kojarzą tą flagę przede wszystkim jako flagę używaną przez wojsko i przez Tea Party, czasami jako flagę białych nacjonalistów, a dopiero w dalszej kolejności jako flagę tzw. "libertarian". To
@#!$%@?: Ale jedzenie to po prostu jedzenie. Jesz bo jest smaczne i tyle.

A flaga to element tożsamości. Znaczy, to nie jest nawet chyba do końca wasza wina, a wina tych amerykańskich tzw. "libertarian", którzy zamiast zaprojektować jakiś własny symbol, na przykład powiedzmy... Co wy tak macie w kapitalistycznej symbolice... Wy za bardzo nie posiadacie symboliki własnej nawet, poza korporacyjnymi logami... Yyy... Powiedzmy czarną fontannę na żółtym tle (hehe łapiesz, bo Ayn