Wpis z mikrobloga

379 + 1 = 380

Tytuł: Okrutny książę
Cykl Okrutny książę (tom 1)
Autor: Holly Black
Gatunek: fantastyka
Ocena: 5/10

Rzadko sięgam po fantasy, a jeśli już, to odkładam po godzinie na pułkę. Na szczęście Okrutny książę okazał się na tyle dobry bym nie musiał tego robić, choć to nie oznacza to, że rozpocznę czytanie kolejnego tomu. Nic w tym świecie mnie nie porwało, ani fabuła ani tym bardziej postacie czy świat, w którym została osadzona cała historia. Nie mam też w związku z tym żadnych powodów by poznawać jej dalszą część.

Całość kręci się wokół Judę, która wraz siostrami trafia do magicznie krainy rządzonej przez elfy, Elysiun. A to za sprawą tajemnicy jej rodziców, która postanowiła nieoczekiwanie dać o sobie znać. Od tamtych wydarzeń historia rusza dziesięć lat w przód. Jude, walcząc o pozycję w świecie, który jest jej nieprzyjazny nieoczekiwanie zostaje szpiegiem jednego z książąt i bierze czynny udział w walce o tron. To od niej będą zależały losy całego królestwa i w sumie to na tyle. Fabuła jest dość prosta i przewidywalna więc nie ma potrzeby by więcej spoilerować.

Trudno mi stwierdzić ostatecznie czy mi się spodobała czy nie. Przeczytałem książkę w błyskawiczny tempie, ale to raczej z chęci dokończenia i przejścia do czegoś innego niż tego, że mnie jakoś specjalnie wciągnęła i nie mogłem się oderwać. Autorka chyba stawiła sobie za cel wplecenie jak największej ilości zbędnych opisów. Z kolei akcja dopiero w drugiej połowie zaczyna nabierać wigoru. Infantylność niektórych postaci przeprawia o zawrót głowy więc nawet na tym polu nie spełniła moich oczekiwań. Mimo to nie jest jakaś tragiczna i miejscami może zaciekawić. Jeśli ktoś szuka jakiejś odskoczni i wprost przepada za tym gatunkiem to to może coś dla niego.

#bookmeter #fantasy #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
Pobierz K.....n - 379 + 1 = 380

Tytuł: Okrutny książę
Cykl Okrutny książę (tom 1)
Autor: Hol...
źródło: comment_1604410945P5a4JimwRNgY0tg3iDU7tV.jpg
  • 1