Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mądrzejszy ode mnie mógłby mi wytłumaczyć czemu negatywny wynik testu na C19 w sumie nic nie oznacza i nadal mogę być zarażony? Test wykonany w PZH w poniedziałek, wyniki dopiero dziś.

Objawy jeżeli kogoś interesują:
Od dwóch tygodni lekka gorączka, mocny kaszel wraz z uczuciem ciężkości w płuchach, osłabienie. Węch i smak ok. Do tej pory był antybiotyk ale nie pomógł, więc przerzucono mnie na inhalator (Atrovent N), który nie za bardzo pomaga. Partnerka bardzo podobne objawy przez ten sam czas. Nie twierdzę że mam C19, ale ten komentarz w wyniku badania jest trochę zastanawiający.

#koronawirus #medycyna
Pobierz buhajbej - Czy ktoś mądrzejszy ode mnie mógłby mi wytłumaczyć czemu negatywny wynik t...
źródło: comment_1604660185ECr7eOd6DXqeDz03kMRvC9.jpg
  • 9
@buhajbej: Tak samo jak pozytywny nie wyklucza, że wynik jest nieprawidłowy i nie jesteś zakażony. To rzut monetą. Tak jak ktoś tu napisał, że test PCR to tak jakbyś znalazł cztery śrubki i powiedział, że to samochód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
...test PCR to tak jakbyś znalazł cztery śrubki i powiedział, że to samochód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@prawilnik: nie masz pojęcia o procedurze badań RT-PCR to zrób wszystkim przysługę i siedź cicho, po co robisz z siebie idiotę?

@buhajbej test który miałeś stwierdził, że w próbce która była dostarczona nie stwierdzono wirusa. Tyle i aż tyle.

Ale diagnosta nie wie czy próbka była prawidłowo pobrana, transportowa i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@buhajbej: Mam to samo. Już 9 dzień stan podgorączkowy, osłabienie, dziwne uczucie w płucach, jakby nadwrażliwość, wcześniej poty przy najmniejszym wysiłku i czasem bóle głowy. Antygen na covid wyszedł ujemny, a lekarka powiedziała, że i tak to najprawdopodobniej covid, więc od 3 dni biore antybiotyk.

@ale-fruwa-kosmonauta: dodatkowo dużo pij, bierz aspirynę (jeśli nie masz przeciwskazan), a i daj znać swoje lekarce że antybiotyki nie działają na wirusy ;)
@Captcha--: @buhajbej:

Sama przeszła covid i jej wspołpracownicy również. Brali ten atybiotyk na bazie azytromycyny i zmniejszał dolegliwości. Nie dam jej znać, że antybiotyków nie bierze się przy wirusowych infekcjach, bo raczej mi nie wypada. Oni są lekarzami jakby nie patrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podobnie czułem się dawno temu przy zapaleniu płuc, ale osłuchowo i w RTG jest w porządku, więc troche mindfuck.