Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
https://powietrze.slaskie.pl/download/content/301

Jeszcze tylko rok w woj. Śląskim można używać starych pieców węglowych, a cały region zadymiony i tonie w smogu. Nikt nic nie wie, albo udaje że nie wie. Mam uwierzyć, że ciągu 2021 roku te wszystkie kotły znikną? Kampania informacyjna nie istnieje, a 5 letni okres przejściowy właśnie się kończy.

Gdy powiesiłem kartkę z infografiką na klatce schodowej, to zerwali na drugi dzień. Gdy rozmawiam z sąsiadami to robią wielkie oczy i mówią, że nikt im nic nie nakaże wymieniać, i że to samochody robią smog. Nie będę bierny wobec ignorancji.

#smog #slaskie #zabrze #gliwice #rybnik #katowice #rudaslaska #myslowice #bytom #tychy #bielskobiala
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@syn_kolezanki_twojej_starej: co ty możesz wiedzieć, że dajesz osądy? Przeczytaj co jest w linku. Poza tym napisałem wyżej, że mają piece 30 letnie, jeden ma nawet samoróbkę, którą się szczyci. Żadnych dotacji nie brali na to. Poza tym, uchwała antysmogowa dla woj. Śląskiego nie wspomina o tym, o czym piszesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: U mnie w budynku mieli w tym roku usunąć piece na węgiel ale na ostatnią chwilę się obudzili, że administracja ma nadmiar kasy i zrobili na gaz w zeszłym roku.
@Jonn: Nom właśnie przez ten przepis będę musiał zmienić piec mam jakoś z 2004 roku więc staruszek ale jak palisz od góry to nie kopci. Orientuejsz się czy jak kupie piec z podajnikiem to do kiedy bym mógł go używać ? Bo gaz + nieocieplona chałupka = rachunki jak za zboże :D
@Jonn: mnie w ogóle zastanawia co będzie dalej. No nie wymienisz takiego pieca i co ci zrobią? Nie można zakazać opalanie mieszkania w zimie. I co będą wam nakładać kary aż się pół miasta zadłuży i potem będziemy mieć pół miasta zadłużonego, piece nadal nie wymienione? A potem wielkie narodowe umazanie długu? Nie czaje tego serio.
@kujol: Przestrzeganie przepisów wprowadzonych uchwałą antysmogową będzie kontrolowane za równo w kwestii posiadanych urządzeń grzewczych jak i stosowanych rodzajów paliw. W uchwałach antysmogowych brak jest regulacji odnoszących się do sankcji, jaka grozi za niestosowanie się do przepisów tych aktów prawa miejscowego. Sankcja ta została wskazana w art. 334 ustawy Prawo ochrony środowiska, zgodnie z którym: Kto nie przestrzega ograniczeń, nakazów lub zakazów, określonych w uchwale sejmiku województwa przyjętej na podstawie art.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krak: wielkie dzięki za analizę prawną. Co w sytuacji, gdy kocioł nie zostanie wymieniony, a nałożono już mandat? Na marginesie: to będzie armagedon, tysiące kotłów do wymiany w całym województwie, a świadomości żadnej.