Wpis z mikrobloga

Przestańcie nazywać ten pokój zwycięstwem Azerbejdżanu.
To zwycięstwo Rosji.
W Armenii już wiedzą że Rosjanie ich zdradzili.

Teraz Karabach już nie będzie Armeński, czy Azerski.
Niby ludzie mają żyć tam jak przed wojną a bezpieczeństwo maja zapewnić wojska rosyjskie.
Maja bronić Ormian przez Azerami i vice versa.

W rzeczywistości są tylko narzędziem nacisku wujka Włodka na oba kraje.

Dlatego Paszynian nie pisze o klęsce, a Iliev nie cieszy się aż tak bardzo ze zwycięstwa.

Rosja aktywowała kartę pułapkę w która Azerowie wpadli.

#karabach #azerbejdzan #wojna #armenia #rosja
  • 15
@IdillaMZ: Zgadzam się że Azerowie osiągnęli cel, jakim było usunięcie sił armeńskich z ich terytorium. Ale myślę że nie do końca na taki efekt końcowy liczyli. Po odcięciu Karabachu od Armenii kwestią tygodni była bezwarunkowa kapitulacja wojsk Górnego Karabachu.
Bez zaopatrzenia dawałem im 2-3 tygodnie.
Wtedy rozpoczęły by sie przesiedlenia i powrót ludności azerskiej na te tereny.
Wtedy kwestią czasu było by uzyskanie przewagi etnicznej a zatem spokój o lojalność tego
@IdillaMZ: Połącz porozumienie z wydarzeniami z dnia wczorajszego. dla mnie to oczywiste że Rosja zagroziła interwencją za zestrzelenie smigłowca nad terytorium "neutralnego" Państwa co aktywuje klauzule bezpieczeństwa.
Albo co bardziej prawdopodobne, zabezpieczeniem granicy z Turcją swoimi siłami, co pozwoliłoby przerzucić dywizje armeńskie na wschód.

Armenia nie poddałaby się ot tak sobie. I nie byli na łopatkach, owszem tempo postępu wojsk azerskich to był nockdown, byli w bardzo trudnym położeniu, z niewielkimi
@Franzowaty: Armenia od dluzszego czasu byla na lopatkach, stracili ogromna ilosc sprzetu, praktycznie cala efektywna bron przeciwlotnicza. Desperacja bylo marnowanie bezcennych zyc ludzkich dla czegos co bylo nie do uratowania. Ale musialo upasc symboliczne Szuszi by wytlumaczyc narodowi, ze kleska jest niechybna.

Azerowie taki model pokojowy zaproponowali, mimo ze bez problemu mogliby kontynuowac wojne. Alijew w kazdym wywiadzie mowil, ze jesli Armenia zaakceptuje warunki, to wojna zakonczy sie natychmiast.
@IdillaMZ: no cóż kolego, mogę tylko podziękować za rzetelną i ciekawą relację tego konfliktu, bo gdyby nie Ty to pewnie mógłbym jedynie poczytać, że Azerowie ponoszą porażkę za porażką, a ich terytorialne postępy to tylko pułapka wciągająca ich głębiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy okazji konflikt ten pokazał jak bardzo ludzie w Polsce i na wykopie są odklejeni od rzeczywistości, strach żyć wśród takich naiwnych husarzy.

@
Nie wiem dlaczego zrobili tak a nie inaczej. Mozliwe ze bali sie wiekszego zaangazowania Turcji.


@JohnReese: czyli niepotrzebnie wydali pieniądze, na ten ich niby najlepszy sprzęt wojskowy, co nie? Bo bali się go użyć w prawdziwej wojnie. Jeśli z powodu Turcji, to nie patrzyli na mapę, kupując ten sprzęt? Wtedy Turcja i Azerbejdżan nie byli ich sąsiadami? To przeciwko komu zamierzali ten sprzęt użyć? Przeciwko Gruzji?