Wpis z mikrobloga

@SpiderFYM: Spokojnie, jeszcze z tych wpisów na twitterze pociągnie się wojenka. Będzie, że xbox za wolno się skontaktował, że w poniedziałek dopiero itd. Potem ciągnięcie tematu wpisu xboxa, by nie vapować do konsol, bo to przecież na pewno chodziło by facetowi dowalić a nie dlatego, że wyskoczył ogrom filmików ludzi próbujących właśnie tego ryzykując uszkodzeniem konsoli.

Potem fanboye xboxa znów będą atakować w drugą stronę i tak w koło. Mnie ciekawi
@deenes: Tak się na początku tej historii właśnie zdziwiłem, bo normalnie to właśnie idziesz w pierwszej kolejności do sprzedawcy i pewnie szybciej załatwisz. No, ale tu akurat święto było to na twitter poszło w pierwszej kolejności i rozkręciła się gównoburza. Wbija człowiek na tag #ps5 a cały zarąbany dymiącym xboxem.
jak dla mnie to zbyt dużo czasu to zajęło MS


@deenes: Biorąc pod uwagę że koleś nie zgłaszał się do supportu i musiało to przejść pewnie po łańcuszku od firmy trzeciej obsługującej marketing Xbox Polska na Twitterze to i tak nie jest jakaś kosmiczna sprawa, zwłaszcza że zagraniczne media podchwyciły głównie temat o vapowaniu do konsoli.

Koleś może robił dym, może po prostu miał pecha, ale rozegrał to w najbardziej idiotyczny
Koleś może robił dym, może po prostu miał pecha, ale rozegrał to w najbardziej idiotyczny sposób w jaki mógł.


@poprostumort: Bo wrzucił film na twittera? I niby to jest ten idiotyczny sposób? A jak oceniasz #!$%@? żarcie w restauracji na googlu i doczepiasz fotki to to nie jest idiotyczne wtedy? Czym to się niby różni od siebie? W jednym i drugim oceniasz produkt/usługę. Zobaczył, że ktoś ma taki sam problem to
@Morguliusz:

Bo wrzucił film na twittera? I niby to jest ten idiotyczny sposób?


Bo zaczął od robienia dymu przez publikację filmiku i kontakt z jakąś firmą marketingową zajmującą się TT Microsoft Polska zamiast pisać do supportu.

A jak oceniasz #!$%@? żarcie w restauracji na googlu i doczepiasz fotki to to nie jest idiotyczne wtedy? Czym to się niby różni od siebie?


Tym że to jest ocena dla innych, czegoś co jest
@deenes jak zbyt dużo? W filmie klawitera powiedział ze nie zgłaszał sprawy do supportu 11 listopada bo po angielsku i nie chciał w święto niepodległości. To zanim to xbox polska zgłosił do swoich działów, maszyna ruszyła to i tak szybko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 58
@poprostumort: dymiącą się konsolę nazywasz zwykłą usterką sprzętu elektronicznego? Takie przypadki jak najbardziej trzeba nagłaśniać, bo jeśli to nagranie jest prawdziwe to takich konsol jest być może więcej i się niektórzy zdziwią jak wrócą do domu, a tam chałupa spalona, tym bardziej, że domyślnie konsola działa cały czas w trybie uśpienia i na Reddicie jest też pełno zgłoszeń o tym, że się strasznie grzeje w tym trybie. Ci od wybuchających Samsungów
@Morguliusz tak, to jest idiotyczny sposób i tłumaczenie, że kolega powiedział, że robiąc dym na Twitterze najszybciej uzyska pomoc jest śmieszne - nie od dziś wiadomo, ze obsługa social media takich firm jak Microsoft czy Sony zajmują się działy marketingu, które jedyne co mogą zrobić to przesłać notkę dla obsługi klienta lub przekierować do niej, bo to nie ich robota lub agencje PR, które jeszcze mniej mogą. Bronienie go w tej kwestii
@SpiderFYM:

A ja mimo wszystko byłbym ostrożny.

Umm, no cała sprawa moim zdaniem była wątpliwa i również optowałem za wersją (i ciągle tak uważam), że Arek ustawił całe nagranie.

Ale w przeciwieństwie do wykopków, pseudo-redaktorków, byłem ostrożny i nie ferowałem żadnych wyroków. Ot, marketingowcy powinni delikatnie załatwić temat, konsole zbadać czy faktycznie tam doszło do jakieś awarii i dlaczego.

No xbox nie stanął na wysokości zadania. A wykop jak to wykop
@Pattysiek: bez sensu życzyć mu kar z takiego powodu że zrobił sobie bekę i jego nagranie wyjątkowo dobrze się rozeszło. W interesie M$ jest jak najłagodniejsze zakończenie afery bo jakie inne wyjście mają, zbankrutować żartownisia? Między młotem a kowadłem Klawiatur bardzo pomógł i uratował sytuację
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Może wielkim ekspertem nie jestem, ale w tej konsoli nie miało co się zjarać - powodując aż taki dym:D

@Thorrand: Skoro nie jesteś ekspertem to na czym bazujesz mówiąc "nie miało co się zjarać powodując aż taki dym"? Przecież w takiej konsoli jest pewnie tak dużo kondensatorów, że można by było nimi tworzyć dym sceniczny na koncertach Rammstainu.
W ogóle zauważyłem dziwną tendencję. Ludzie pod materiałami o tej sprawie broniąc Arka wklejają filmik na którym ktoś przeciąża stare i przepracowane kondensatory elektrolityczne nieventowane starego typu i dopisują tylko "hehe że niby nie może się tak dymić??? no to popatrzcie haha". Z tego co oglądałem wszystkie materiały z realnego teardownu XSX (https://youtu.be/9MsxnHTHWMA) to nowe Xboksy nie zostały wyposażone w takie najzwyklejsze kondensatory elektrolityczne, tylko wydaje mi się że w ceramiczne/tantalowe/polimerowe.
oczywiście nie można odrzucić także tego, że jest to problem samej konsoli. Ale tak już wspominałem, musiałby to być poważny problem, dotyczący najpewniej całej partii konsol.
@Andrewski nie był fejk, klawuter zrobił z opem wywiad i wyjaśnił. Ktoś inny nagrał filmik jak puszcza dym z e fajki dla podobnego efektu i opa chcieli linczować. Teraz odkręcają wszystko i jest inba. Na głównej już Mirek dawał sprostowanie z przeprosinami że fejka wklejał.
@SpiderFYM: ja bym spokojnie teraz skontaktowal sie z Arkiem i to cale polskie robactwo, ktore zyczylo mu pozwu podac do sadu za pomowienia/znieslawienia i za cokolwiek idzie. Moze by sie podludzie nauczyli myslec przed komentowaniem czegokolwiek :)
@Thorrand po części się z Tobą zgadzam. Poszedł hejt od ludzi, a to jest bądź sport narodowy - niszczyć kogoś.

Natomiast nie zgadzam się z Tobą w tym że chłopak nic nie udowodnił. Jak mial to zrobić? Od tego są serwisanci, którzy konsole prowinni oglądać już w piątek, a w czwartek odebrać ja powinien kurier.
Nie spieszyło im się, nie do końca też wiem co na tym miałby zyskać sam Arek.

No
@SpiderFYM: gdyby instalacja była problemem to nie oznacza to tego, że od razu musiałoby z niej dymić. Może po prostu podaeax zły prąd/niestabilny/mieć skoki napięcia lub brak uziemienia i już możesz mieć przy przepięciu uszkodzenie sprzętu podłączonego do gniazdka.
@SpiderFYM: a co do note'ow to tam było wiadomo o co chodzi i problem był na etapie konstrukcyjnym. Zrozum też, że elektronika w telefonie wygląda inaczej niż w urządzeniu typu konsola i zachodzą tam nieco inne zjawiska, więc moim zdaniem porównanie mało trafione.
@SpiderFYM: i z tego co pamiętam to przyczyną spłonięcia tej kobiety była usterka samochodu. W tym mercedesie zastosowano nowy silnie łatwopalny gaz do klimatyzacji (zgodnie z dyrektywą UE trzeba było go wprowadzić do nowych aut, ale mercedes nie chciał się zgodzić, bo jego inżynierzy stwierdzili ze jest on niebezpieczny). Więc myślę że tę sprawę zamiotlo pod dywan raczej "nieomylne i cudowne" UE niż Mercedes.
I żeby nie było, nie bronię ani Microsoftu, ani Arka. Jasne, że przedstawienie także drugiej perspektywy jest bardzo istotne, ale moim zdaniem nie warto popadać ze skrajności "Microsoft dobry, Arek dmucha epetem i tworzy fejk info" w skrajność "Microsoft gigantyczna korporacja wyzysk i tragedia bo majom pieniondze!1!1!1!1 Arek czymaj sie tam z tym xboksem jestesmy ztobom!!!!!!11".
@SpiderFYM: totalnie nie rozumiem nagonki na Arka. Nowiutki sprzęt tuż po premierze wycina takie rzeczy - to jest kwestia zbadania. Wykopki w dużej mierze nie wiedzą, jak wyglądają sprawy zwrotów i reklamacji od kuchni - żaden sklep na zwrot nie przyjmie zjaranej konsoli, a serwis zleje klienta, bo hurdur kto to widział, by się konsola paliła. Support też by go zlał, a sprawa przeciągałaby się w nieskończoność. Dla Microsoftu takie informacje
Potem ciągnięcie tematu wpisu xboxa, by nie vapować do konsol, bo to przecież na pewno chodziło by facetowi dowalić a nie dlatego, że wyskoczył ogrom filmików ludzi próbujących właśnie tego ryzykując uszkodzeniem konsoli.


@Feuforce: Hahaha, ty serio im wierzysz, że para wodna z podrzewania glikolu w epapierosie może uszkodzić konsolę i dlatego napisali tego tweeta? xD Polecam nie oddychać przy xboxie, a już broń boże jak ludzie palą szlugi w pomieszczeniach
@XpedobearX: Po pierwsze mowa o dużej ilości, bo to taki fajny "trick", że nie ma bata by skończyło się na jednym razie. I nie mówimy o normalnym paleniu, tylko o bezpośrednim dostarczaniu dymu do środka urządzenia. Samo urządzenie przepuszcza dym przez całość swoich podzespołów. Użytkownicy konsol raczej ich nie czyszczą od środka. A przynajmniej nie większość.
To nie jest kwestia wierzenia samemu Microsoftowi. To nie jest coś absolutnie nowego:
https://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/7tokzd/do_you_vape_around_electronics/
https://www.planetofthevapes.co.uk/forums/ecig-discussion/general-chat/threads/can-vape-damage-electronic-appliances.152332/
tylko o bezpośrednim dostarczaniu dymu do środka urządzenia.


@Feuforce: To nie jest dym. I jasne, że mogłoby, ale trzeba byłoby wprowadzić do tego urządzenia baaaardzo dużą ilość. Osoby, które vapują wiedzą same po jakim czasie dopiero robi się konkretniejszy osad na częściach, które są bezpośrednio przy generowaniu dymu, a co dopiero po wypuszczeniu go z płuc dla heheszków bo zobaczyło się film. Po prostu robią sobie jaja bo coś takiego wiedzą
Biorąc pod uwagę że koleś nie zgłaszał się do supportu i musiało to przejść pewnie po łańcuszku od firmy trzeciej obsługującej marketing Xbox Polska na Twitterze to i tak nie jest jakaś kosmiczna sprawa


@poprostumort: Przecież typ ma już od dawna założoną sprawę u producenta i numer sprawy której do dziś nie rozwiązali. Nawet u Klawiatura wspominał, że jest inna osoba z polski która też miała podobny problem, zgłosiła go po