Wpis z mikrobloga

Minął tydzień zabawy z Oculus Quest 2 więc czas na małe podsumowanie od wykopowego eksperta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gogle zamówiłem w scan.co.uk, pojawiają się często pytania dot. tego sklepu więc może komuś się przyda też podsumowanie zakupu - wybrałem ich ze względu na szybszą wysyłkę niż z oficjalnego oculusowego sklepu:

- gogle w 4 dni były u mnie (poniedziałek w nocy zamówiłem, we wtorek od nich wyszły, w piątek były u mnie)
- dołączona ładowarka nadaje się do użytku tylko z gniazdkami w UK - można ładować oczywiście przez laptopa/komputer i USB-C, ale zamówiłem sobie adapter z Ali, bo mi brakuje już portów i żeby ładować gogle muszę odpinać SSD. Nie próbowałem ich ładować ładowarką od telefonu - trochę się cykam że coś zepsuję/spalę xD
- różnica w cenie to jakieś 2 EUR - nie jest to duża kwota, kiedy chcecie mieć zabawkę "na już"
- sklep wystawia normalny paragon, więc nie powinno być problemów z gwarancją
- paczka solidnie zapakowana

Wygoda użytkowania - tutaj już pojawiły się problemy. Mam wielki łeb i standardowy, dołączany do zestawu pasek kiepsko się u mnie sprawdza. Gogle potrafią się zsuwać, szczególnie przy Beat Saber, trochę to denerwuje. Widać, gdzie Cukierberg oszczędział, żeby robić zdjęcia pokojów jak największej ilości ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za radą jednego z mirków, założyłem dodatkowo ten plastikowy tenteges do okularów - jest lepiej, znikła też dzięki temu poświata przy literkach (tzn inaczej - jest jej mniej, ale nadal czasem widać). Gogle leżą trochę stabilniej na głowie.

Przeczesując Ali znalazłem strapa - https://pl.aliexpress.com/item/1005001619417239.html - mam nadzieję, że będzie lepiej i bez problemu będzie można skakać przy Beat Saber. Jak przyjdzie, to dam znać czy warto, chociaż na Ali ma bardzo dobre opinie.

Warto zaopatrzyć się też w gumową osłonkę na piankę - przy nosie Oculus posiada ogromną szparę przez którą wpada światło - powinna to wyeliminować, dodatkowo gąbka nie będzie wchłaniać potu z czoła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Link do osłonki: https://pl.aliexpress.com/item/1005001728333085.html - na dniach powinna do mnie dotrzeć.

Gry na początek - uważam, że Beat Saber i Superhot to absolutny must have. Są dema, możecie sprawdzić.

Jak ktoś się napala na wrzucanie swojej muzyki do Beat Saber - da się, ale jest to trochę utrudnione - trzeba odblokować funkcje deweloperskie na goglach, trzeba grę zmodować specjalnym apk przez SideQuest i dopiero można wrzucać muzykę. Minus? Nie działa wtedy multi.

Czy warto kupić Questa 2? Uważam że tak, ale warto też przygotować się na dodatkowe wydatki (np strap albo osłonka na gąbkę i nos). Jestem cholernie zadowolony. Aha - to moje pierwsze gogle, więc nie mam porównania do droższych odpowiedników ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#oculus #oculusquest #oculusquest2 #vr
  • 2
fajne podsumowanie.

Od siebie dodam - zanim wydasz kase na coraz to nowsze gry czytelniku, ogarnij sidequest (instrukcja po ang: https://sidequestvr.com/setup-howto, ale jest tez pelno filmikow na youtube co i jak -generalnie max 15 min zabawy).

I wtedy polecam mocno:
- hyper dash - online gra, która wymiata
- traVRsal - bardziej "pokaz możliwości", gdzie w VR poruszasz się.. chodząc. Więc ciut więcej miejsca się przyda
- enhance - trochę podobne do