Wpis z mikrobloga

Dzisiaj swoje święto mają psy.
'Kukur Tihar' to coroczny festiwal pochodzący z Nepalu. Jego częścią jest oddawanie czci psom w podzięce za ich przyjaźń. W parze ze świętowaniem idą łańcuchy z kwiatów na szyjach psów i malowane kropki między oczami. Na ulicach ustawiane są wzory z kwiatów, kolorowy ryż i gliniane lampki. Nie brakuje także specjalnego jedzenia dla czworonogów.

#smiesznypiesek #ciekawostki #psy #azja
nonOfUsAreFree - Dzisiaj swoje święto mają psy. 
'Kukur Tihar' to coroczny festiwal p...

źródło: comment_1605352342ZPylDIDPRhE09DkwEA941x.jpg

Pobierz
  • 20
@nonOfUsAreFree: kogo obchodzą psy w chinach, skoro dzisiaj jest jednocześnie Dzień Seniora, Światowy Dzień Cukrzycy i Międzynarodowy Dzień Zwalczania Nielegalnego Handlu Dobrami Kultury? to są powody do świętowania, a nie, jaranie się psami to sami wiecie co
@nonOfUsAreFree: ciekawe bo jak właśnie przeczytałem to święto to część kilkudniowego święta, które jest odpowiednikiem Diwali, którego główny dzień właśnie wypada dzisiaj. Rok temu byłem w czasie tego święta w Nepalu - akurat pod samym Everestem, a tam psów za dużo nie było to nie zwróciłem uwagi. Za to w Indiach niektórzy bardzo źle niestety traktują psy. Widziałem kilka razy jak ludzie kopali leżące na ulicy bezpańskie psy, mimo, że te