Wpis z mikrobloga

Hej mirki, przymierzam się powoli do kupna działki. Jako, że nigdy w życiu tego nie robiłem, chciałem zapytać doświadczonych kolegów i koleżanki na co uważać jeśli chodzi o kwestie prawne (wszystkie kruczki, zawijasy w przepisach które mogą naprzykrzyć mi problemów, dziwne fragmenty umów z którymi się spotkaliście etc)?

No i oczywiście samo położenie działki - moja upatrzona ma dostęp do wszystkich mediów i kanalizacji, ale zastanawiam się, na co jeszcze powinienem spojrzeć przy "ogledzinach"?

Po prostu walcie we mnie radami nt kupna działki tak mocno, jakbym napisał, że tryb nocny ssie pałkę.

Płacę w grubych plusach. Mocno zielonych.

#budownictwo
#dzialki
#dzialka
#nieruchomosci
  • 13
@gryfik1989 zbiornik masz ok 200l w razie braku prądu chwilą moment Cię zalewa. Za każdym razem podczas dyskusji z inż. na temat tłoczna-grawitacyjna każdy wypowiadał się negatywnie na temat tłocznej. No i koszty zobacz ile kosztuje dobra pompa tłoczna... Nie mówię tu o allegro.
@mrgruszka: 1. Kierunki świata, zobacz jaki dom Ci sie podoba i ustal optymalne (zapewniajace najlepsze doswietlenie pomieszczeń) położenie wzgledem stron świat 2. Proporcje wymiarów, jak kupisz dlugą i wąska kiszkę to wstawisz tam tylko dom kiszkę i bedzie kiszka. 3. MPZP i jego ustalenia 4. Przeznaczenie terenu ( budowlany, leśny, rolny ) 5. Dostęp do mediów