Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś narzędzia, które wspomogło by mnie w wypełnianiu formularza przy tworzeniu nowego użytkownika testowanego serwisu. Chodzi o to aby część pól, które są nieistotne zostały wypełniona przez automat.

Myślałem o autoit ale tu dostępne bliblioteki do współpracy z przeglądarkami za wiele nie oferują (wyszukiwanie el. tylko po nazwie) natomiast przeskakiwanie między polami przy użyciu TAB nie wiem na jak długo się sprawdzi.
Inną opcją jest użycie javascriptu do uzupełniania tych pól, jednak tu nie mam żadnego doświadczenia i nie wiem jak mogło by wyglądać samo ruchamianie takich skryptów.
Macie jakieś rady?

#testowanieoprogramowania #programowanie #javascript
  • 7
@Pojedynczy: tak, to działa w przeglądarce, a masz jakiś do polecenia? przeglądnąłem kilka dodatków do przeglądarek i w sumie nic specjalnego nie znalazłem. Większość działa na zasadzie odszukiwania elementu po id, a niestety nie wszystkie pola mają u mnie id.
Dlatego pomyślałem żeby samemu znaleźć lokatory elementów i wprowadzać wartości z wykorzystaniem javascriptu. Właśnie szukam jakichś gotowych projektów do podpatrzenia jak się za to zabrać.