Wpis z mikrobloga

Wyjaśnijcie mi jedno, skąd to absurdalnie wysokie parcie na kupienie nowej konsoli teraz?

Jest kiepska dostępność, ok, mam rozum, poczekam aż się pojawią w sklepach i kupię sobie normalnie, wygodnie, w dobrej cenie - A nie, jednak nie, jestem bezmózgim fanboyem i muszę mieć tu i teraz xD

Taka sama sytuacja jak z ostatnia premierą RTX 3XXX, gdzie ludzie potrafią #!$%@?ć 50% więcej by tylko dostać kartę teraz, chryste Panie, cierpliwość, mówi wam to coś?

#bekazpodludzi #xbox (chociaż tu trochę mniej) #ps5 #pcmasterrace
Pobierz V.....m - Wyjaśnijcie mi jedno, skąd to absurdalnie wysokie parcie na kupienie nowej ...
źródło: comment_16058730920vimZ3Ddyf6Uct58ketmCj.jpg
  • 56
@Victim: Też mnie ta tajemnica ogarnia ..ale to chyba dopada człowieka dopiero po pewnym okresie żywota, kiedy fascynacja opada i mózgownica więcej kalkuluje.

Nowe RTX 3x to potwory które na ten czas nie zmieniają już nic prócz zmiany framerate z 90 fps na 130fps. Żadna obecna gra po wsadzeniu tej karty do pudła nie wygląda inaczej, Wiedzmina 3 nie zamienia w 4, niebo w Doom nie zaczynają się mienić dodatkowymi bitami
@Victim: @niewiempoco: za gazeta next:

PlayStation 5 trafiło w czwartek do oficjalnej sprzedaży w Polsce. Dokładnie o godzinie 10 sklepy rozpoczęły przyjmowanie zamówień, jednak wszystkie dostępne konsole rozeszły się w moment. Do akcji ponownie wkroczyli handlarze, którzy teraz próbują sprzedać PS5 z nawet kilkukrotną przebitką.

to masz odpowiedź. Po prostu ograniczona podaż na debiucie.
@Victim: oprócz tego, że to przykład zwykłego konsumpcjonizmu, to niestety takie czasy, że nagrodę każdy chce otrzymać teraz, już, a nie za rok, albo aż uzbieram jakąś sumę. Lepiej jebnąć sobie raty na konsolę za ponad 2 tys. zł bez pomyślunku, żeby zagrać w parę gier po 300-350 zł. Tu nie ma logiki, to tak jakbyś spytał się sebixa, czemu chleje harnasia - no po prostu musi. Brak cierpliwości to objaw
@Victim: Ale tak naprawdę niewiele osób to tak przeżywa i właśnie one najbardziej udzielają się na tagu. Ja zamówiłem Series X we wrześniu z rabatem 100zł w hejtowanym tutaj xkomie do paczkomatu z myślą - przyjdzie jak przyjdzie. Przyszła nawet przed premierą, zamieniłem z moim One S i gram dalej w te same gry tylko z lepszą grafiką i szybciej się wczytujące. Przyszłaby w grudniu to też ok, na spadek cen
@Victim: Właściwie nie ma żadnego konkretnego powodu żeby teraz zamieniać generacje. Gier niewiele, a te co wyszły nie prezentują się mega lepiej od tych na wcześniejszych konsolach.
ALE
Ludzie jak zwykle patrzą przez pryzmat kasy, co jest głupie, bo to, że dla kogoś wydanie 4000zł to spory wydatek, nie oznacza, że dla innego też tak jest. Zadaj sobie pytanie, czy kupiłbyś nową konsole, gdyby kosztowała 200zł? Pewnie wtedy już byś powiedział,
to przykład zwykłego konsumpcjonizmu, to niestety takie czasy, że nagrodę każdy chce otrzymać teraz, już, a nie za rok, albo aż uzbieram jakąś sumę.


@spacja_enter: bravo byczq +1