Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie, czy znacie jakieś dobre sposoby na wypadanie włosów? Stosuje szampon seboradin fitocell od dawna, biotebal od kilku miesięcy jem, dodatkowo cynek, vit D3. Od tygodnia stosuję też Loxon 5 (wiadomo że na efekty trzeba poczekać z miesiąc co najmniej). Niestety obawiam się że nadal zbyt szybko mi włosy wypadają, macie na to jakieś sposoby? Z badania histpat wynika że nie da się określić czy mam łysienie androgenowe czy nie, coś po środku. Branie Finasterydu nie za bardzo mi się podoba więc nie będę w to szedł. Mam 21 lat i bardzo stresujące studia, myśle że to jest główna przyczyna, ale tego nie zmienię. Co jeszcze możecie polecić żeby zatrzymać wypadanie? Bardzo dziękuję za pomoc #wlosy #dermatologia #lysienie #pytanie #medycyna #loxon #finasteryd #biotebal #skora
  • 12
@Matrem: Jeżeli nie masz jakiejś choroby (warto się zbadać), to to wszystko jest #!$%@? warte i szkoda kasy. 3/4 facetów łysieje mniej lub bardziej, prędzej czy później. Jak ci to bardzo przeszkadza, to zrób sobie przeszczep za parę lat.
@Matrem: Można stosować szampony delikatne ziołowe, nie wysuszające skóry, to trochę pomoże, ale przy skłonności nie są znane metody bezpieczne aby w ogóle wyłączyć mechanizm wypadania na górze głowy, wszystko w aptekach to ściema.
@Matrem: Tak jak wyżej. Szkoda czasu na te wszystkie szampony, biotyny i inne pierdoły jeśli nie bierzesz finasterydu. Sorry, ale od stresu człowiek nie wyłysieje bo włosy po prostu będą odrastać. Jak nie chcesz brać fina to daj sobie spokój całkiem. Ja biorę fina 3 miesiące i u mnie nic się nie zmieniło pod względem "jakości życia" choć jestem ciekaw czy będą efekty jeśli chodzi o włosy.
@Matrem: polecam przeszczep. Chociaz w wieku 21 lat to nieco za wcześnie. Branie każdego nowego leku czy suplementu zalecam skosulotwc z dermatologiem. Jeśli to w jakiś sposób spowolni lysienie za parę lat zachęcam do skorzystania z transplantacji wlosow. Sam poddałem się zabiegowi w wieku 26 lat i powiem ze była to najlepsza decyzja w moim życiu. Skorzystałem z usług BHR Clinic w Brukseli. Super podejście do pacjenta, zabieg poszedł sprawnie (miałem