Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#uk

Czy ktoś z Was planuje nadchodzące święta BN spędzić w Polsce? Ja planuję ale jednak jest trochę niepewności czy będzie kwarantanna po przylocie do Polski i czy np. rozporządzenie nie zmieni się w czasie jak już będę w Polsce np. że nie można się przemieszczać.
  • 13
@dnasstorm: a nie wiesz co w przypadku kiedy w Polsce masz kwarantannę 10-dniową, ale chcesz wyjechać po 5 dniach? Mają prawo ścigać za coś takiego jeśli mieszkasz i pracujesz za granicą?
@czoko: @dnasstorm: > a nie wiesz co w przypadku kiedy w Polsce masz kwarantannę 10-dniową, ale chcesz wyjechać po 5 dniach? Mają prawo ścigać za coś takiego jeśli mieszkasz i pracujesz za granicą?

@czoko: a wiecie moze jak gdy jest odwrotnie? Przylatuje do uk a wracam szybciej niz kwarantanna przewiduje? xD
@dnasstorm: koleżanko*. Przeczytałam chyba całe faq na gov i nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie. Spróbuję zadzwonić na infolinię jutro, bo przydałoby się zabukować bilety. Dam znać jak się czegoś dowiem.
@pavlovs_dog: W UK na pewno jest tak, że kwarantanna trwa 14 dni lub krócej jeśli wyjeżdżasz po czasie krótszym niż 14 dni.
Z gov.uk:
If you’re travelling to the UK for less than 14 days, you will be expected to self-isolate for the length of your stay, but you can travel directly to your place of departure.
@DADIKUL: babie na infolinii wywaliło bluescreena, nie mogło jej się zmieścić w głowie, że jest taka możliwość, że ktoś odwiedza nasz kraj na mniej niż 10 dni. Kazała dzwonić NA POLICJĘ i zapytać, czy łaskawie byliby uprzejmi nie kontrolować mnie po moim wyjeździe z Polski i nie wystawić mi rachunku 30 koła za moją nieobecność w domu xD Śmiech na sali. Nie będę dzwonić na policję, bo nawet jeśli ktoś mi