Wpis z mikrobloga

Gdzie trzymacie swoje backupy? Własny NAS, chmura, czy może backupów nie robicie? Pytam, bo kończy mi się miejsce na OneDrive i Google Drive, na obu trzymam równolegle kopię wszystkich zdjęć (to przede wszystkim - 99%), ale i zdjęcia jakichś dokumentów czy coś takiego.
I zastanawiam się w co lepiej iść, NAS raczej odpada bo sporo wydam, a nie będę wykorzystywać jego możliwości, i raczej wybiorę płatny plan którejś chmury. Tylko lepiej OneDrive czy Google? A może inna chmura? W przypadku i GD i OD brałbym najtańszy 100GB plan, na razie zdecydowanie wystarczy, a na przyszłość mógłbym rozszerzyć w razie potrzeby.
W Googlowym pasuje mi możliwość podpięcia innego konta, więc mógłbym dzielić z żoną. W OD chyba tego nie ma.
A może jednak warto pójść w NAS?

#backup #kopiazapasowa #zdjecia #pytanie #technologia #googledrive #onedrive #nas
  • 6
@CytrynowySorbet policzyłem i najtańszy plan na onedrive to (o ile się nie mylę) 8 złotych miesięcznie (mi na email oferowali chyba za 6 zł), a jak w rodzinie(6 osob) weźmiesz 1 TB i pakiet Office to wychodzi 50 rocznie czyli 50:12= ok. 4,1zł.