Wpis z mikrobloga

Są tu mirki znające się na telewizorach?
Chcę sobię kupić jakieś w miare tanie 75 cali. Nie zależy mi na jakichś super bajerach. Jedynie żeby dało się fajnie pooglądać filmy i pograć z PCta (jakieś gta, casualowe strzelanki). Możecie coś doradzić?

Osobiście zastanawiałem się nad:
Samsung UE75TU7102K
Samsung UE75TU8002K
Samsung QE75Q67TAU (to góra budżetu; widać tą różnice ponad 1k?)
LG 75UN71003LC
Philips 75PUS7805

Są to git wybory? Nada się do takiego luźnego używania? Który z nich najlepszy?

#telewizory #rtv #pytaniedoeksperta #tv #telewizor #elektronika #technologia #pcmasterrace
  • 6
Z tych wszystkich bym wziął 3 model, bo to chyba qled, 1 model, seria 7 to podstawowa samsunga, stosunkowo słaby obraz od 8 powinno być już dużo lepiej, ale qled będzie i tak wg mnie najlepszy
@Kalak: seria Samsunga 71 będzie najsłabsza i najgorsze kolory.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60t-vs-samsung-tu8000/1817/9019
QLED najlepszy z Samsungowych i warto dopłacić jeśli oglądasz w dzień bo ma prawie 500 nitów. Przy 300 nitów w TU71 i TU80 w pogodny dzień nic nie zobaczysz.

LG i Philipsa nie znam, ale jeśli są na IPS to nie bierz bo będziesz mial szarą czerń. A na QLED masz kontrast 7000:1, więc bardzo dużo. IPS ma 1000-1500 w zależności
@testaccount9432: Dzięki za pomoc i fajną stronke z porównaniami. Znasz jeszcze jakieś takie fajne stronki? Gdzie mogę sprawdzić czy dany model ma IPSa, czy VA?

@LucaJune: Dlaczego?

Jeszcze się zastanawaiam nad Sony KD-75XG8096. Byłem w Media Markcie, i sprzedawca chciał sprzedać wystawowego (ponoć stał 3 miesiące) z obniżką + 5 letnią gwarancją. I zastanawiam się też nad tym.
@Kalak: Bo mam jednego w domu. I po 5 latach z nim wiem, że przy wyborze kolejnego tv (a akurat szukam nowego) na pewno nie będę brał pod uwagę tego producenta.
Ogromny clouding, banding przy sporcie, reklamowany dwa razy, wracał z info ze to jest cechą, a nie wadą produktu. Potem wymieniłem w sklepie na inny egzemplarz i było to samo.
Do tego zamulony soft i kiepski pilot.

Z plusów to