Wpis z mikrobloga

@Kaker: A ja zadam tobie takie pytanie, szczerze - czy istnieje jakikolwiek argument, po prostu, czy dopuszczasz w swojej głowie taką możliwość, że z mojej strony padnie taki argument, który sprawi że zwątpisz w kapitalizm i zaczniesz się zastanawiać nad socjalizmem?
@Gaku745 Nie, bo gdyby nie kapitalizm to nie mógłbym się aktualnie utrzymać. Przyrównujesz kapitalizm do zbrodni- pokazuje Ci w takim razie jak wygląda świat bez kapitalizmu, chce kontrargumentu i go nie dostaje. Was się nie da traktować poważnie bo tak zawsze wygląda dyskusja na tym tagu. A jest tutaj nawet taki jeden co w Katyń nie wierzy i w głód na Ukrainie.
@Kaker: No pisać możesz, ale jak przychodzisz tutaj z nastawieniem że "ja mam rację i nic mnie nie przekona", to nie dziw się że ja w nagrodę robię sobie z tego okazję do ponabijania się i uśmiechania się z toku toru naszej rozmowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Niski_Manlet: Korea Północna to państwowy kapitalizm, zamiast bogatych przedsiębiorców masz bogatych partyjniaków. Nie ma tam demokracji, ani samorządności pracowniczej, a to podstawy socjalizmu.


@arcxa: Nieironicznie, ludzie biedni tworzą lepszą twórczość, niż bogate, leniwe, schematyczne korporacje nastawione tylko na zysk.

@Gaku745: Kapitalizm państwowy?
Przecież Korea Płn przeczy kapitalizmowi a mówienie że "zamiast bogatych masz bogatych partyniaków" jest tu totalnym odpłynięciem.
Partyjniacy to nic innego jak wytwór systemu ideologicznego danego państwa
Jak mogę nie mieć racji skoro tylko przekazuje fakty jak np to, że w krajach bez kapitalizmu jest ogólna bieda?


@Kaker: A zadajesz sobie kiedykolwiek pytanie, dlaczego tam jest bieda?

I czemu mimo że kapitalizm jest rzekomo taki dobry, to dziwnym trafem następuje koncentracja całego światowego kapitału w coraz mniejsze i mniejsze grupce giga-oligarchów?
@piwniczak: Głupio o tym myślisz. Problemem socjalistycznych krajów było to że nie było po prostu gdzie eksportować i importować towarów, bo kraje socjalistyczne były po prostu od początku biedniejsze i było ich mniej, a potem oddzielono je żelazną kurtyną i nie mogły partycypować w rozwoju na taką skalę, jaką miały inne kraje.

Ekstrapolowanie sytuacji kilku biednych socjalistycznych krajów i oczekiwanie, że socjalizm na świecie przyniesie identyczny rezultat jest błędem poznawczym. To
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: nierówność jest nieunikniona, ale od pewnego poziomu staje się po prostu uciążliwa dla całego społeczeństwa.
Gdy bardzo mała grupa posiada prawie wszystko zdobywa realną władzę, która nie jest w żaden sposób ani wybierana, ani kontrolowana, ani nic. Żaden system nie obroni przed antyspołecznym wykorzystaniem niewyobrażalnego bogactwa.
Co z tym zrobić nie wiem, ale śmieszy mnie upór z jakim niektórzy bronią najpotężniejszych ludzi na świecie xd
@Another_One: To juz dawno nastapilo. Wielkie rodziny posiadajace wplywy i majatki, oprocz tego wiedze o ktorej nam sie nie snilo. @Gaku745: Ja jestem bardzo otwarty na rozne idee, ale nie widze jak socjalizm moglby wyprzec klasyczny kapitalizm. Odpowiedz, bardzo chetnie wyslucham. Czy kapitalizm nie pozwala bogacic sie kazdemu? A moze potrzeba proby naprawienia kapitalizmu lub jakas droga pomiedzy kapitalizmem, a socjalizmem, bronie Ja - nie komuna.
@Shatter: socjalizm jest zły bo ktoś musi za to wszystko zapłacić. Zagraniczne koncerny - ok, powinny płacić podatki u nas.
Ale prywatnie powinien być jeden próg podatkowy dla wszystkich, a najlepiej nie powinno być dochodowego wcale.
Dlaczego ktoś kto chce się dorobić, wyjść z biedy, zostać klasą średnią, to o ile się wybije ponad głupie 78k pln na rok, to już musi się dzielić więcej żeby było na tych którym się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Korea Północna to państwowy kapitalizm, zamiast bogatych przedsiębiorców masz bogatych partyjniaków. Nie ma tam demokracji, ani samorządności pracowniczej, a to podstawy socjalizmu.


@Gaku745: ja #!$%@? ale fikołek xD Do definicji socjalizmu przypieprzasz się o brak każdej bzdury, a definicje kapitalizmu ruchasz we wszystkie dziurki xD
źródło: comment_1606636507clY1n1T1UYuVXo6DHjFCJJ.jpg
@Gaku745: przypominam, że każdego dnia korzystasz z dóbr kapitalizmu, gdyby nie to, to twój stary dalej by zapierdzielał w kopalni i by zmarł na pylicę


Więc to hipokryzja z twojej strony ¯\_(ツ)_/¯ socjalizm może i ma w sobie coś pięknego w teorii, ale w praktyce jest nie do wykonania, żadne państwo uznawane za socjalistyczne nigdy nie doprowadziło do wspólnego dobra, bo ludzie po prostu tego nie potrafią.