Wpis z mikrobloga

  • 12
@Gaku745 świetny argument, podaje Ci przykłady bardzo łatwe do weryfikacji do czego prowadzi brak kapitalizmu (nawet nie brałem przykładów z historii) a ciebie na jedyne co stać to odwracanie kota ogonem i lenny facea.
  • Odpowiedz
@Kaker: A ja zadam tobie takie pytanie, szczerze - czy istnieje jakikolwiek argument, po prostu, czy dopuszczasz w swojej głowie taką możliwość, że z mojej strony padnie taki argument, który sprawi że zwątpisz w kapitalizm i zaczniesz się zastanawiać nad socjalizmem?
  • Odpowiedz
  • 29
@Gaku745 Nie, bo gdyby nie kapitalizm to nie mógłbym się aktualnie utrzymać. Przyrównujesz kapitalizm do zbrodni- pokazuje Ci w takim razie jak wygląda świat bez kapitalizmu, chce kontrargumentu i go nie dostaje. Was się nie da traktować poważnie bo tak zawsze wygląda dyskusja na tym tagu. A jest tutaj nawet taki jeden co w Katyń nie wierzy i w głód na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@Kaker: No pisać możesz, ale jak przychodzisz tutaj z nastawieniem że "ja mam rację i nic mnie nie przekona", to nie dziw się że ja w nagrodę robię sobie z tego okazję do ponabijania się i uśmiechania się z toku toru naszej rozmowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Niski_Manlet: Korea Północna to państwowy kapitalizm, zamiast bogatych przedsiębiorców masz bogatych partyjniaków. Nie ma tam demokracji, ani samorządności pracowniczej, a to podstawy socjalizmu.


@arcxa: Nieironicznie, ludzie biedni tworzą lepszą twórczość, niż bogate, leniwe, schematyczne korporacje nastawione tylko na zysk.

@Gaku745: Kapitalizm państwowy?
Przecież Korea Płn przeczy kapitalizmowi a mówienie że "zamiast bogatych masz bogatych partyniaków" jest tu totalnym odpłynięciem.
Partyjniacy to nic innego jak wytwór systemu ideologicznego danego państwa
  • Odpowiedz
Jak mogę nie mieć racji skoro tylko przekazuje fakty jak np to, że w krajach bez kapitalizmu jest ogólna bieda?


@Kaker: A zadajesz sobie kiedykolwiek pytanie, dlaczego tam jest bieda?

I czemu mimo że kapitalizm jest rzekomo taki dobry, to dziwnym trafem następuje koncentracja całego światowego kapitału w coraz mniejsze i mniejsze grupce giga-oligarchów?
  • Odpowiedz
@Gaku745: acha, zaczyna się... Socjalizm.nie tylko w jednym państwie ale od razu trzeba go eksportować na cały świat. Byli już tacy którzy tego próbowali.
Jedynym plusem dla jakiegoś socjalistycznego państwa z tego, że cała reszta świata będzie socjalistyczna, jest to że obywatele nie będą mieli gdzie spie***ac
  • Odpowiedz
@piwniczak: Głupio o tym myślisz. Problemem socjalistycznych krajów było to że nie było po prostu gdzie eksportować i importować towarów, bo kraje socjalistyczne były po prostu od początku biedniejsze i było ich mniej, a potem oddzielono je żelazną kurtyną i nie mogły partycypować w rozwoju na taką skalę, jaką miały inne kraje.

Ekstrapolowanie sytuacji kilku biednych socjalistycznych krajów i oczekiwanie, że socjalizm na świecie przyniesie identyczny rezultat jest błędem poznawczym. To
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: nierówność jest nieunikniona, ale od pewnego poziomu staje się po prostu uciążliwa dla całego społeczeństwa.
Gdy bardzo mała grupa posiada prawie wszystko zdobywa realną władzę, która nie jest w żaden sposób ani wybierana, ani kontrolowana, ani nic. Żaden system nie obroni przed antyspołecznym wykorzystaniem niewyobrażalnego bogactwa.
Co z tym zrobić nie wiem, ale śmieszy mnie upór z jakim niektórzy bronią najpotężniejszych ludzi na świecie xd
  • Odpowiedz
@Another_One: To juz dawno nastapilo. Wielkie rodziny posiadajace wplywy i majatki, oprocz tego wiedze o ktorej nam sie nie snilo. @Gaku745: Ja jestem bardzo otwarty na rozne idee, ale nie widze jak socjalizm moglby wyprzec klasyczny kapitalizm. Odpowiedz, bardzo chetnie wyslucham. Czy kapitalizm nie pozwala bogacic sie kazdemu? A moze potrzeba proby naprawienia kapitalizmu lub jakas droga pomiedzy kapitalizmem, a socjalizmem, bronie Ja - nie komuna.
  • Odpowiedz
@Another_One: Jak to lecialo? 36% swiatowego majatku w rekach 0.6% lub 0.3% procent? Wychodzi prawie jak 50% w rekach 1% to nie jest normalne, ani zdrowe. Nie mam obecnie dostepu do tych statystyk.
  • Odpowiedz