Wpis z mikrobloga

Mam videodomofon Elro VD58 który nie był kilka lat używany. Nie wiem jak działał wcześniej. Po podłączeniu na nowych przewodach (UTP cat 5e) wszystko działa (kamera, IR, wywołanie, zaczep) ale bardzo słabo słychać między rozmówcami. Za to bardzo dobrze słychać samego siebie (np. dmuchanie w mikrofon) zarówno w słuchawce jak i na zewnątrz. Podłączone jest 8 przewodów - 2 do zaczepu, masa i kolejno W, A, V, B i jeden nieopisany. B to zasilanie 12V m.in. do kamery. Bez W nie działa wywołanie. Możliwe że to też zasilanie ale 9V. Pod monitorem jest regulacja głośności tylko gongu. Zestaw pewnie ma już z 10 lat. Co może być przyczyną? Sygnał audio jest przesyłany tą samą linią w dwie strony?
#elektronika #elektryka #pytanie
Pobierz marek22 - Mam videodomofon Elro VD58 który nie był kilka lat używany. Nie wiem jak dz...
źródło: comment_1606642412Vm81tP9hNeAcX4lwp6hXPE.jpg
  • 4
@marek22: niektore nie chca chodzi na skretkach. Jak masz mozliwosc to sprobuj go podlaczyc na zwyklym kablu domofonowym 8x0,5mm2 z zamela np. I bedziesz wtedy widzial czy jest ok czy nie. Jesli nie to kolejna opcja doziemiony kabel wtedy w sumie po ptakach bo tego nie znajdziesz. Lub ostatnia uszkodzony sprzet.
@Voyo: jeśli wierzyć oznaczeniom to linia audio jest teraz skręcona w parze z masą. Zobaczę czy znajdę taki przewód bo do tej pory stosowałem skrętkę i nie było problemów. Przewód jest nowy, na pewno nieuszkodzony, łącznie 10 metrów w tym 1m zatynkowany a reszta luzem w suchej zabudowie. Mogę zmierzyć rezystancję izolacji.
@marek22: to zmierz jesli masz mozliwosc. Ale obstawiam uszkodzenie sprzetu albo to ze nie bedzie gadac na skretce. Te starsze videfonony czesto mialy w specyfikacji rozpisane zeby nie uzwac skretki. Zamel ma to do dzis ze zalecany przeod taki a taki a jesli inny to zrobic proby wczesniej. Orno chyba tez jak dobrze pamietam. Z takich zwyklych ktore bez problemow chodza na skretce to Vidos i Eura i Vidiline. Pozniej juz