Wpis z mikrobloga

Od 3 dni gram w #bloodborne na PS i dziś dopiero doszłam do pierwszego bossa. Zbiłam mu 70% życia za pierwszym razem zanim mnie zabił i jestem taka szczęśliwa. Na początku ginęłam co minutę i prawie rozwaliłam pada kilka razy z tej frustracji. To pierwsza moja styczność z tego typu grą. Mega się cieszę, że w końcu ta lalka się zmieniła i cokolwiek mogę robić w tej grze. To niewiele, ale się cieszę. () Możecie pić kompot czy co tam.
  • 13
@alma_: Ogólnie mogę dać taką poradę, że grając staraj się zaglądać wszędzie, bo jest dużo ukrytych cennych przedmiotów, oraz kilka bosów i (o ile dobrze pamiętam) lokacji jest opcjonalnych.
@grzsci: Myślę, że to porada na drugie podejście czy coś. Ja dopiero zdobyłam poziom i jeszcze nie przeszłam pierwszego miasteczka. :D
Ja również ogrywam na PS4, także 1wszy boss to początek zabawy, protip - staraj sie zawsze trzymać na na plecach większych przeciwników i pojedyńczo bić ich silnym atakiem w plecy :) Uderzenie po uderzeniu ale mniejsze ryzyko na zgon
@alma_: Bronie mają ukryty atrybut przeciwko bestiom i "nie świętym istotom". Naucz się parować bronią palną (strzel przeciwnika zanim cie uderzy). Jak coś to pisz, moja ulubiona gra xD i platyne mam w niej.
@alma_: Dwa tygodnie się z nim męczyłem. Myślałem, że się nie da i też chciałem to wszystko rzucić w cholerę. Ale jak w końcu się udało to miałem puls 300 i nogi jak z waty. Uczucie było tak zajebiste, że chciałem więcej. Przeszedłem więc całą tą grę i zrobiłem pierwszą platynę w życiu. Potem jeszcze przeszedłem ją wiele razy i na dłuższą chwilę zamieszkałem w lochach kielicha, bo tam boss co
@alma_ to rozumiem ze z seria souls tez dopiero zaczynasz? Jezeli chodzi o bloodborne to poczatek moze wydawac sie abstrakcyjnie trudny, ale tak nie jest uwierz w siebie. Jesli znasz juz lokacje o nazwie sen tropiciela to pamietaj ze tam mozesz wzmacniac statystyki a u gory pozniej bedziesz mogla wzmacniac bronie. Ale skup sie na statystykach. Masz mozliwosc wyfarmic (zdobyc) dusze (czyli taką walutę w grze) z przeciwnikow ktoryxh spotykasz. Polecam wiec
@alma_: kiedyś robiłem wykres o trudności w soulsach, mniej więcej wyglądał tak:
-pierwsza godzina spoko, w miarę łatwo, ale jest wyzwanie, potem skok na etap strasznej trudnej gry i z czasem z powodu nauki na błędach i ogarniania jak gra działa jest coraz łatwiej, aż prawie do momentu, że na końcu da się wielu bossów zabić za pierwsym razem.

Na którym etapie jesteś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)