Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@xxii: Z czego zrobione tatuaże i czy były w miejscach bolących? Jeżeli były zwyrodnienia, to można twierdzić, że to bardziej lekarstwo niż tatuaż, chociaż widać, że chodziło o element ozdobny.

Odkrycie marihuany w pojemniku blisko ciała doprowadziło do przypuszczenia, że lek został użyty w celu złagodzenia przewlekłego bólu, który trapił kobietę.


Ta. Ludzie jarali żeby mieć wizję i komunikować się z bogami. Zaprzeczysz mojej teorii? Dorabianie leku do trawki na potrzeby
ciekawe jaka to odmiana ziela, ze rosła na Syberii. Na antropologii mnie uczyli, ze tam wtedy ćpali tylko grzyby.


@mitatuyo: Znalezisko pochodzi z republiki Ałtaju, czyli prawie Mongolia.

Jak na bardzo szybko sprawdziłem to ludy znane z zajadania się muchomorami mieszkały zdecydowanie dalej na północ i wschód.
@czokobons: @Reiter: niektórzy nawet z braku specjalnych środków ubierali się w bardzo ciężkie zbroje, czapki i ubranka i wykonywali szaleńcze tańce - ponoć tak się tym męczyli, że też im się udawało kontaktować z bogami ( ͡° ͜ʖ ͡°) także tam na Syberii to bardzo byli kreatywni: wóda, muchomorki, zimno, zmęczenie, a w czasach tej księżniczki Ukok (wczesna epoka żelaza) na stepach, to konopie były znajdywane
@Reiter otóż niektórzy szamani syberyjscy wprowadzają/wpowadzali się w stan odmiennych stanów świadomości bez pomocy narkotyków, ale na przykład poprzez dźwięki bębnów, siedzenie na zimnie albo rytualny taniec w bardzo ciężkim stroju, który doprowadzał ich na skraj wyczerpania fizycznego.
We wczesnej epoce żelaza natomiast koczownicy stepowi używali konopi. U Herodota można znaleźć opis, że mieli oni specjalne namioty, gdzie do naczynia z rozgrzanymi węglami dorzucali ową roślinę i ku zdziwieniu Greków inhalowali się
@Reiter: miała raka piersi a tatuaż jest na ramieniu, to najbardziej oklepane miejsce i raczej nie ma żadnych wątpliwości co do jego ozdobnej natury.

Konopie łagodzą ból i myślę, że kobieta w zaawansowanym stadium raka prędzej chciała cierpieć choć odrobinę mniej niż kontaktować się z Bogami.