Wpis z mikrobloga

Wypiłem wczoraj 30g #kavakava mieszając z wodą około 400 ml. Nic nie poczułem, więc uznałem że dzisiaj piję do porzygu xD Wypiłem około 90g i muszę przyznać że... prawie nic. Czuję lekkie otumanienie i to wszystko. Na internecie czytałem że trochę inne są efekty picia kavy. Nie wiem czy tak ma być, ale się trochę zawiodłem. Niby łagodzi stres, ale u mnie tak nie bardzo. Jest to spowodowane odwrotną tolerancją? Piłem na pusty żołądek( 3h nie jadłem a i wcześniej niewiele)
  • 6
@Morderczy_Morszczuk: Pacific Elixir kupowałem na kavaeurope.pl, robiłem wg instrukcji na 2 sposoby, z blenderem i w tradycyjny sposób, tj do blendera na 4 minuty i do worka żeby odsączyć, do pewności przed wlaniem do szklanki mieszałem. W tradycyjny sposób ugniatałem i wyciskałem przez 10 minut. Kavy dawałem 30g na 400, a później też i na 300ml wody.
@Farorz: PE jest bardzo dobry i sam go sobie chwalę. Z tego co piszesz dobrze robiłeś, ale jeśli nie moczyłeś kavy przed blendowaniem/wyciskaniem to warto to zrobić (~20 minut będzie ok). Dobrze żeby woda/mleko było ciepłe (ale nie gorące) i schłodzone dopiero przed podaniem. Jak dla mnie sekret tkwi w ultra mocnym wyciskaniu, tak żeby potem ręka bolała. No i najlepsze efekty osiągam wyciskając 20-35g. Większą ilość po prostu trudno dokładnie