Wpis z mikrobloga

#oxygennotincluded #rimword

Na wstępie dodałem tag rimword z tego względu, że gierę zdecydowanie polecam fanom również rimworld-a. Sprawdźcie sami :)

https://store.steampowered.com/app/457140/Oxygen_Not_Included/?l=polish

Moja kolonia ma już kilkadziesiąt cykli. Niestety wczoraj przez moment nieuwagi dwóch z moich replikantów poszło w piach.

Główne problemy to brak wody i glonów. Przez to pozyskiwania tlenu stało się upierdliwe. Nad bazą ogromne pokłady słonej wody. Wszystko byłoby dobrze gdyby jeden z ludków nie rozkopał kafelka uniemożliwiającego mu wrócenie do bazy. Niestety wszystko otoczone wodorem. Prawie udało mu się uciec kiedy ruszyła pomoc. Prawie...

Przy kolejnym programie "słona woda" zabezpieczyłem się. Śluza, drabinki. Ustawiłem priorytet 3 na kopanko kolejnego tunelu pod zbiornikiem słonej wody. Miała zlecieć siłą grawitacji do przygotowanego zbiornika. Śluza otwarta. Brakowało cyklu do innych przygotowań zabezpieczających. Jakie było moje zdziwienie jak mój ludek zagospodarował czas i znalazł go na priorytet 3. Woda tak zlatywała przez drabinki, że nie mógł uciec. Udusił się wodorem (ah ten wodór). Jako, że śluza była otwarta słona woda zalała pół bazy. Trochę dostało się do zbiornika ze słodką wodą i wciągnęło to w cały system hydrauliczny powodując liczne zalania, zniszczenia hydrauliki (popękane prysznicy, poniszczone umywalki). Udało się zamknąć śluzę, ale część urządzeń zostało zatopionych. W tej chwili odbywa się akcja odwadniania terenu i dostania się do maszyn.

Najważniejsze projekty:
-Słona woda
-Uregulowanie i wykonanie wysokonapięciowej sieci energetycznej
-Poprawienie produkcji żywności
-Znalezienie gejzera gazu bądź innego paliwka
-Automatyzacja

Pobierz MajoZZ - #oxygennotincluded #rimword

Na wstępie dodałem tag rimword z tego względu...
źródło: comment_1607187898gB5X4KYXQBxjGQfCE8Imo1.jpg
  • 15
@Invalidus00: Mam zamiar to przerobić. Tylko tak jak w pracy. Wiele rzeczy się chce tylko czasu brak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślałem o dwóch. Zrobię klocka, który przepuszcza gazy i dam im z drugiej strony słup strażacki :)
@MajoZZ ogarnij sobie filtry hydrauliczne i odsalalnie wody. Możesz mieć na przykład jeden zbiornik gdzie może wpływać każdy rodzaj wody, potem filtrami poleci do odpowiednich zbiorników i np ta słona woda się odsoli
@temokkor:

czemu nie wczytasz save?

A co to za frajda?

ogarnij sobie filtry hydrauliczne

Nie musiałem mieć filtrów dopóki nie odbyły się wydarzenia wyżej opisane ¯\_(ツ)_/¯