Wpis z mikrobloga

Pomyślcie, że na 500 osób w całym team #cyberpunk2077 pewnie 10 osób to programiści specjaliści i oni musieli całą grę ciągnąć i zrobili co w ich mocy, biorąc nadgodziny i nie śpiąc po nocach. Tymczasem reszta osób to lewackie pijawki co się przyczepiły do projektu, #!$%@?ły go i teraz zaczną sobie szukać nowych "wyzwań". Macie wasze lgbt, parytety.
Pobierz
źródło: comment_1607677566iA0da4aCPpYV9NdIU9h6vP.jpg
  • 51
@ethics Gówno prawda, jak nie wiesz to siedź cicho. Główny problem prawdopodobnie polega na zgrzytach między zespołami a Badowskim, programistów jest tak samo dużo jak w każdej innej grze AAA ale jest duża rotacja (główni twórcy silnika do Wiedźmina 3 już dawno odeszli) i prawdopodobnie po taniości zatrudniają jakichś stażystów po studiach bez doświadczenia żeby odwalali brudną robotę.
prawdopodobnie po taniości zatrudniają jakichś stażystów po studiach


@Trybun_Plebejski: mam znajomych w CDPR, zatrudniają doświadczonych, ale za psie pieniądze. 20-30% niżej od stawek rynkowych, do tego crunche, ciśnienie, przed covidem praktycznie bez szans na pracę z domu, biuro w słabym miejscu, sam mogłem tam iść na deva, ale wyśmiałem. Masa devów tam siedzi za wpis do CV.
@Silvestre_Cucumeris Za wpis do CV to słyszałem. Właśnie inna sprawa, że CDPR jest kołchozem jeszcze od czasów Wiedźmina 2 (zanim w Polsce ktokolwiek słyszał o LGBT xD). Każdy kto ma rozum i godność człowieka to nie chce tam zostawać na stałe. A jak jest rotacja i tacy twórcy Red Engine 3 odeszli to później jest problem, bo nowi pracownicy nie znają tak dobrze silnika.
@Trybun_Plebejski: myślę, że CDPR będzie miał ogromny problem po C2077 bo na 10 osób, które tam znam 9 ma oferty z Rockstara/EA/Ubisoftu/Google, z relokacją. I wszystkie chcą się przenieść. Także trampolina niezła, CDPR jest znany i lubiany, wiedzą, że jak ktoś tam wysiedział to jest "#!$%@?". Bardzo trudno będzie im złożyć skład do stworzenia kolejnej gry, chyba, że podniosą pensje dwa razy.
@PDCCH: to nie jest powód. Chcesz mi powiedzieć, że jakby zapłacili 2tys netto więcej miesięcznie to gra nagle byłaby arcydziełem? Czyli wg lgbt im więcej zapłacisz tym lepszy produkt otrzymasz? Trzeba było zostawić jednego programistę i płacić mu kosmiczne pieniądze wg twojej logiki a reszta teamu niech się zajmie lgbt.
@ethics: No to jest bardzej złożone, i oczwiście żand e miticzne "lgbt" tutaj nie ma nic do rzeczy. Po porstu to jest produkt rzemieślniczy. Tam nie ma wiele AI, tam nie ma za dużo allgorytmów zrobionych po to aby "komputer pracował". To jest wszysko kawąłek po kawałku ręcznie ulepione wielką grupą nisko opłacancyh i średnio skillowcyh pracowników. Takie podejście jak Hindusi mają, tylko nasi lepiej rozumieją zachodnia popkulturę.