Wpis z mikrobloga

Wiem ze was to nie interesuje ale chce sobie popisać więc pisze moją krótką recenzje po 50 godzinach gry (jestem nolifem jezeli chodzi o gry redów). BEZ SPOILERÓW.
Grałem na laptopie biurowym na geforce now.

1. Jeżeli lubisz GTA5 bo fajnie rozdupcyć miasto,
2. Jeżeli jestes mega każualowym graczem i wiedzmin Cie nie jarał w ogóle
3. Jeżeli wszystkie cutscenki zawsze omijasz
4. Jeżeli lubisz strzelanki i chcesz sobie postrzelać jak w CODzie
5. Jeżeli lubisz wyścigi i furki to twoje życie
6. Jeżeli ty w ogole nie grasz w gry ale jest hype więc włączysz
7. Jeżeli chwilowo wyłączyli serwer w fortnite/leagueoflegends i sobie chcesz w coś szybko pyknąć

to ta gra NIE JEST DLA CIEBIE.

Wszystkie porówniana które są na necie do gta to jest jakiś nieśmieszny żart bo to są dwie zupełnie inny gry. Dobrze ze gta5 nie porównywali z wiedzminem bo by sie okazało że gta5 jest zajebiste a ta mechanika w wiedzminie 3 to jakas #!$%@? i trzeba zabrac grze wszystkie tytuły roku. Nie znam w sumie nikogo kto w wiedzminie 3 logowal sie zeby #!$%@? sie ze straznikami i zabic kilku wiesniakow, ale widac ze jak sie da ludziom gnata do lapy, widok z pierwszej osoby, miasto i przechodniów to jedyne na co mozna wpasc to #!$%@? xD

Jeżeli lubisz gry rpg bo ciekawi Cie fabułą, jeżeli lubisz wczuwać się w swoją postać, a w skyrimie przez tydzien to ty w sumie zyles w wiosce jako stolarz i gadales z npcami jedzac i pijac.
Jeżeli lubisz czytać dobre książki i oglądać filmy szczególnie w jakichś cyberpunkowych klimatach w stylu altered carbon czy blade runner.
Jeżeli znasz całą fabułe z wiedzmina na pamiec i robiles wszystkie questy poboczne.
Jeżeli podobał Ci sie deus ex i całe to hakowanie,
Jeżeli lubisz skradać się w deus ex czy dishonored i rozkminiac co zrobić żeby fajnie zabić.
Jeżeli lubisz oglądać rozwijające się relacje z npcami w fajny i ciekawy sposób

To ta gra jest dla Ciebie zdecydowanie i będziesz sie w niej bawił w #!$%@? dobrze tak jak i ja :-)

10/10 - na pc, poza wizualnymi bugami czy wczytaniem sejwa 2-3 razy nie uświadczyłem specjalnie bugów. Raczej norma dla gier AAA w pierwszym tygodniu po premierze chociaż zdaje sobie sprawę że na PS4 i xboxa redzi #!$%@? i ktoś tego dobrze nie sprawdził.

#cyberpunk2077 #recenzja #nospoiler #gry #cdprojektred #wiedzmin3
  • 32
@thomekh: Aż skomentuje te iksdeki bo to ZDECYDOWANIE gra RPG.

Pierwsze 20 godzin odgrywałem w 1 akcie #!$%@? bijacego piesciami kazdego cwaniaka ktory sie napatoczyl i dawno w zadnej grze tak sie nie "zżyłem" ze swoją postacią - więc określenie RPG jest tutaj jak najbardziej na miejscu :-) Widok FPP naprawdę tutaj robi robotę. (Podobnie w sumie miałem w dishonored czy fallout new vegas).

@WyszukanaNazwa: Absolutnie nic i bawiłem się
@skolfild: Zgadzam się w 100%. Załatają bugi, co nieco ulepszą i będzie bardzo spoko. Też się wciągnąłem 48h na liczniku.
@WyszukanaNazwa: Bo jak komuś się podoba to trzeba odrazu z takimi idiotycznymi odzywkami? Większość na wykopie hejtuje więc jak op śmie pozytywną opinię o gierce napisać. Lepiej iść pograć w RDR 2 który po 5h tak mnie znudził że już nigdy do niego nie wróciłem albo gta 5 które oprócz
@Kosmox30: No w paru miejscach różnice były naprawdę duże (bo wczytywałem sejwa i zastanawiałem się co się stanie jeżeli rozegram to inaczej) więć na pewno czeka mnie drugie podejście do gry (tak btw. odpowiedzi czasowe czasem dają ciekawy efekt jeżeli NIE ODPOWIESZ W OGÓLE).

Ale nie ukrywam że często dialogi różniły się tylko i wyłącznie jakimś innym tekstem wypowiedzianym po Twoim wyborze i na tym różnic było koniec. Chociaż czasem ciężko
@skolfild Jeśli lubisz po prostu pooglądać sobie fajną fabułę, posłuchać niezłej muzyki i poczuć ciekawy klimat to jak najbardziej. CP jest zdecydowanie najlepszy kiedy odbieramy go jako interaktywny serial, gdzie idziemy jak po sznurku od scenki do scenki i po napisach się żegnamy. Czyli w sumie coś dla fanów takiego Detroit: Become Human, sama fabuła wystarczy.

Gameplay niestety nie ma wiele do zaoferowania, elementy RPG nie prezentują sobą niczego ciekawego tak samo
@Kosmox30: ja #!$%@? xD Ale Wy zdajecie sobie sprawę, że Wasze decyzje naprawdę wpływają na dalszą rozgrywkę, tylko nie dzieje się to od razu, bo gra Was nie traktuje jak idioty, który potrzebuje natychmiastowego rewardu? I dopiero w dalszym etapie gry to wychodzi? I nagle się okazuje, że Waszego bohatera rzeczywiście inaczej traktują, to jakie dodatkowe questy zrobisz też się liczy, tylko nie masz tego napisane czarno na białym, a musisz