Wpis z mikrobloga

@xTortox: dostałem pismo w którym miałem wskazać kierowcę, wskazałem siebie i poprosiłem o dowody w sprawie, dostałem info ze moge to zrobić osobiście albo zapłacić im żeby przesłali mi kopie. Dziwi mnie tylko ze w dalszej części pisma napisali ze mam 7 dni na wskazanie osoby użytkującej w danym momencie samochodu.
@wesolek1996: Okey, rozumiem. Nie było być może dlatego, bo możliwe, że #!$%@?ł Cię jakiś życzliwy obywatel ;) No to teraz możesz złożyć stosowne wyjaśnienia funkcjonariuszowi. Jeśli uzna je za wystarczające do zastosowania pouczenia to Cię pouczy. Jeśli nie, nałoży na Ciebie mandat. Jeśli nałoży na Ciebie mandat, możesz go nie przyjąć i tłumaczyć się przed sądem. Jeśli sąd uzna twoje tłumaczenie - może Ci udzielić np. nagany. Jeśli nie, nałoży na
Masz jakiś przykład fajnego wytłumaczenia, które ma szanse na pouczenie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@wesolek1996: ja bym właśnie tak powiedział: "parkują tak wszyscy od zawsze" a później dodał, że "nigdy nikt nie zwracał na to uwagi, nikomu nie przeszkadzało, bo myślałeś że znak ustawiono wbrew woli mieszkańców i zrobił to ktoś oderwany od rzeczywistości ze wspólnoty/spółdzielni" a następnie pokornie przyznał, że widzisz nowe porządki i, że obiecujesz,