Wpis z mikrobloga

Generalnie w cymbergaja bawię się dobrze ale denerwuje mnie kilka rzeczy.

Brak AI

Ruch uliczny generuje się na ekranie gracza.
Zatamowalem ruch na 2 pasach to auta spawnowaly się za moimi dwoma autami gdy się odwrocilem.

Polecam zatamowac ruch rzucić granat w powietrze i jak wszyscy wysiada żeby w memicznej pozie kucnąć obrócić się o 180 i wrócic. Wszyscy kierowcy teleportują się w nieznane miejsce. To samo z zatłoczonym ruchem ulicznym - rzucamy granat na środek jezdni albo w powietrze i odwracamy się, pyk teleport całego tłumu.

Policja meh. Teleportowanie się oddziałów policji. Brak pościgów.
Wiecie jak zrzucić insta 4 gwiazdki? Ew zbugowac policję na parę minut żeby się nie spawnowala? Przy 4 gwiazdkach jak zaczynają w mieście wieżyczki do nas pruć przejąć jedna z nich. Gwiazdki znikają Ew znika też policja na parę minut. Testowałem dziś to z godzinę w kółko. Ew stoimy pod wieżyczką i obserwujemy jak sama morduje zastępy policjantów. Jak znikają nam gwiazdki na ulicy pojawiają się auta i ludzie.

Policja w GTA 1 miała lepsze AI

Generalnie gra działa ok i gra się spoko póki trzymamy się questow, znaczników i nie bardzo interesujemy się mieszkańcami, ruchem ulicznym i wszczynaniem awantur. Trochę się zawiodłem jak to jest koncertowo spier******.

Jestem praktycznie na samym końcu gry i wypadało pobawić się w świecie . Niestety jest gorzej niż sobie wyobrażałem.

Gangi?
Jakie gangi? wszyscy to mięso armatnie które respawnuje się w kółko w tych samych lokacjach poza znacznikami. Chcesz dużo lootu? Polecam przebiec się po Pacyfice.

GTA2 miało prosty i skuteczny system reputacji. Zabijanie jednych wbijało reputację u drugich.

Nie ma żadnego systemu reputacji, nic. Wszystkie NPCe z żółtymi znacznikami (poza policja) to darmowy loot i mordujemy ich bez żadnych konsekwencji, ale postrzel cywila to zaraz masz na mordzie pół komisariatu.

Ciężko mi ocenić Cyberpunka. Z jednej strony fajna grafika, przyjemne story, git hakowanie a z drugiej glicze, słynne T pose, brak AI, najgorzej zaprojektowana policja w historii gamingu, najgorszy ruch uliczny w historii gamingu spawniacy i despawnujacy się na naszych oczach.

Wybór klasy ma znaczenie przez pierwsza godzinkę albo 30 minut.

Trochę ponarzekałem ale mimo to finalnie nawet dobrze się bawię w tym Cyberfalloucie 76

#cyberpunk2077
  • 10
@Looking20 ja mam problem z nią taki że nie interesowałem się nią przed premierą wcale. Dostałem od kumpla za darmo preorder 30 listopada i tyle co zdążyłem jakieś trailery obejrzeć i nie miałem żadnych oczekiwań. Nie pompowałem balonika jak ludzie na reddicie.
co zdążyłem jakieś trailery obejrzeć i nie miałem żadnych oczekiwań. Nie pompowałem balonika jak ludzie na reddicie.

@theprobo: u mnie podobnie ale rozumiem #!$%@? ludzi, bo jak sie przejrzy te trailery to sie okazuje ze 70-80% rzeczy w finalnym produkcie nie ma XD
@OsraneMajtyXD no nadrabiam i się za łeb łapie ile rzeczy nie ma albo zostały wycięte.

Największy fakap to chyba dedykowna konsola Xbox One i cyk 15 fpsow.

Ale AI to muszą pronto ogarnąć. Przeciwnicy nie reagujący na granaty pod nogami, kucanie, t pose no i ta policja.
@theprobo: nie gralem w ta gre, ale widzialem pare filmikow i mam takie pytanie w temacie ruchu ulicznego - czy jest w jakiekolwiek sposob wyjasnione czemu tak wiele aut ma pojedyncze przednie albo tylne swiatlo? Jeszcze ustawione niesymetrycznie, a drugiego wogole nie ma z nieznanego powodu. Nie wydaje sie to miec jakikolwiek sens...